Skocz do zawartości

Arduino UNO + CNC Shield + DRV8825 + Wantai 42BYGHM809 nie robi...


Kuma

Pomocna odpowiedź

11 minut temu, Kuma napisał:

Zasilacze ATX wymagają obciążenia na linii 5v żeby linia 12v pracowała z max wydajnością. 

O widzisz tego nie wiedzialem...

 

14 minut temu, Kuma napisał:

Obudowa z płyt? Bardzo dobry pomysł. Do prototypu idealna. Dzięki za świetny pomysł. To ma służyć do wypalania wzorków, a nie jako praca na konkurs ;D

Tutaj to juz zalezy od widzi mi sie..😉 jak Ci to nie przeszkadza wizualnie to bedzie chyba najtansza opcja...ludzie cale maszyny z takich plyt robili i drewno frezowali..a nawet drapali aluminium z calkiem niezlym rezultatem jak na plyty..tak wiec wcale nie takie zle te plyty...tylko trzeba dbac zeby ich wilgoc nie zezarla...😉hehe 

no a prowadnice to jakie beda??

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, farmaceuta napisał:

Tutaj to juz zalezy od widzi mi sie..😉 jak Ci to nie przeszkadza wizualnie to bedzie chyba najtansza opcja...ludzie cale maszyny z takich plyt robili i drewno frezowali..a nawet drapali aluminium z calkiem niezlym rezultatem jak na plyty..tak wiec wcale nie takie zle te plyty...tylko trzeba dbac zeby ich wilgoc nie zezarla...

Wilgoci w pracowni nie mam i nie będzie, więc jedynie co, to płyty mogą się uszkodzić mechanicznie lub spłonąć... Oby nie 🙂
W ostateczności, żeby nie raziło po oczach, to można okleić jakąś okleiną i będzie dobrze. A jak się komuś nie będzie podobało - może pooglądać sobie TV a nie maszynkę 🙂 Skrzynkę na zasialacz, elektronikę itp, to i tak zrobię ładną jakąś. Nie musi to być na widoku, tym bardziej, że raczej każdy wie, jak wygląda PSU ATX.

1 godzinę temu, farmaceuta napisał:

no a prowadnice to jakie beda??

Skłaniam się nad gotowym zestawem ACRO 55 V-SLOT przygotowanym pod laserek. Pole 30x30cm będzie na początek wystarczające. 800zł, troche dużo chcą, ale jestem przekonany, że znajdę coś tańszego (brak oksydacji na czarno) w zestawie lub osobno na róznych aukcjach. Chociażby miałoby wyjść 50zł taniej to i tak się opłaci. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 19.04.2021 o 21:28, Kuma napisał:

Skłaniam się nad gotowym zestawem ACRO 55 V-SLOT przygotowanym pod laserek. Pole 30x30cm

Taki zestaw wykorzystam. Dodam tylko, że drugi raz już bym nie kupił zestawu, tylko kompletował samodzielnie. Zostało mi bardzo dużo śrub, nakrętek t-nut i kilka innych elementów. Pół dnia składania. Jeśli ktoś będzie potrzebował szczegółów jak co złożyć - służę pomocą.

1619369693374.thumb.jpg.9b8752f1e48030b41fca91de006d7904.jpg

 

Link do komentarza
Share on other sites

11 minut temu, Kuma napisał:

Dodam tylko, że drugi raz już bym nie kupił zestawu, tylko kompletował samodzielnie.

To juz zalezy od predyspozycji osobistych w sensie zdolnosci manualnych i narzedzi ktore posiadasz...😉 mi naprawde od malego guwniarza dobrze znane sa takie narzedzia jak srubokret, kombinerki czy mlotek...ale jak nie masz narzedzi do "precyzyjnego" wiercenia czy ciecia takich blaszek/profili to kara Boska...nie mowie ze sie nie da, bo sie da, ale trzeba sie pomeczyc zeby np. zwykla wiertarka powiercic kilka otworow dokladnie w miejscach w ktorych maja sie znajdowac..a jak sie "chybniesz" to material zmarnowany...😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Mając dostęp do lasera przemysłowego, można sobie dać wypalić gotowe elementy, więc z odpada wiercenie czy wycinanie. Tak patrzyłem, to dokładność wykonania musi być w miarę wysoka w niektórych miejscach, chociaż generalnie to bardziej kąty grają rolę, niż precyzja wykonania otworów.
Profile to można kupić gotowe na wymiar jaki się chce, na upartego 6m dostaniesz.

Pisząc, że bym kompletował samodzielnie miałem na myśli bardziej nie kupowanie zestawu, tylko każdego elementu z listy, z konkretną ilością takich a takich śróbek, podkładek, nakrętek itp. Wiele elementów z zestawu nawet nie wiem do czego służą, bo ramka złożona, a części zostało, i nie wiadomo po co to i na co.
Ale przyda się do kolejnego urządzenia - bo to jak uruchomię, to będę myślał o frezarce, żeby móc sobie robić własne PCB a nie zamawiać w necie i czekać aż przyjdzie. Pole które teraz złożyłem 300x300 będzie idealne, chociaż nie wiem czy nie będzie za wiotkie, ale to się okaże. Nowe już zrobię dużo większe. Wykorzystam części które mi zostały. Wystarczą na kolejną maszynę.

Edytowano przez Kuma
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.