Skocz do zawartości

Sterownik silników wibracyjnych


Pomocna odpowiedź

Dzień dobry,

poszukuję osoby, która podjęłaby się opracowania sterowania ok. 5szt. silniczków wibracyjnych (12V). Potrzebna regulacja mocy, przemiennego działania, czasowego włączenia i wyłączania. Najlepiej ok. pięciu różnych programów najlepiej z możliwością dostosowania, zmieniania lub ostatecznie stałych programów do wyboru. Zasilanie bateryjne.

Proszę o orientacyjne podanie ceny elementów i samego opracowania tego prototypu.

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
Dnia 4.05.2021 o 22:46, REN napisał:

Proszę o orientacyjne podanie ceny elementów i samego opracowania tego prototypu.

Zależy jakie są Twoje priorytety?

Cena? Jak najmniejszy rozmiar? Tutaj jest wiele zmiennych wpływających na opracowywanie takiego rozwiązania... 

  1. Rodzaj zasilania (pojemność baterii)
  2. Sterowanie 5 silniczkami z jednego urządzenia? (Tak wnioskuję z treści, ale wolę się upewnić).
  3. Czy rozmiar i masa urządzenia są istotne?
  4. Ile prądu pobiera silniczek? (najlepiej podeślij link/nazwę/model)
  5. Sposób wyboru programu - przycisk? Przyciski? Software na komputerze? WiFi?

Co do cen...

  1. PCB - 0.5$ za sztukę lub mniej (zależy od ilości)
  2. Silniczki - tutaj zostawiam puste, bo nie wiem jakie konkretnie mają być 😉 
  3. Komponenty "podrzędne" (rezystory, kondensatory etc.) - 1-2$
  4. Tranzystory - zależy od mocy silniczków (0.05$ - 0.5$/szt)*5 = 0.25-2.50$
  5. Złącze ARK - 0.05$
  6. Mikrokontroler - 1-5$ (W większości zależy od wymagań).
  7. Zapas na inne komponenty - 5$ (taki na "nieprzewidziane wydatki").

EDIT (ceny w PLN)

Opcja dla pojedynczego sterowania silniczkiem (5 urządzeń po 1 silniczku na urządzenie):

  1. ATTINY25-20SU: 5x5.30 = 26.50 PLN; ATMEGA8A-AU: 5x7 PLN = 35 PLN; ATMEGA328P-PU: 40-45 PLN (ceny ostatnio trochę się wahają)
  2. BD911: 5x2.00 = 10 PLN
  3. PCB: 2-5$ = 8-20 PLN
  4. Rezystory 10R (ograniczenie prądu silnika wibracyjnego): 0.5-2 PLN
  5. Rezystory (sterowanie tranzystorem): 0.5-2 PLN
  6. Diody 1N4007 (zabezpieczenie silnika): 0.3 PLN
  7. Kondensatory 100nF (stabilizacja napięcia silnika): 0.2 PLN
  8. Stabilizatory napięcia 5V - 1 PLN
  9. Kondensatory do stabilizatorów (10uF): 0.7 PLN
  10. Złącze ARK P=5.00mm (5szt): 1 PLN; (max 10A)
  11. (opcjonalnie) przycisk/wyprowadzenie (gratis, bo i tak ceny są lekko zawyżone)

RAZEM: 52-80 PLN + robocizna

Opcja dla sterowania 5 silniczkami:

  1. Raspberry Pi Pico: 20 PLN
  2. Tranzystory, PCB, Rezystory, Diody, Kondensatory, Stabilizatory napięcia, Kondensatory do stabilizacji, Złącze ARK: 25-30 PLN (to samo co wyżej, wymieniać mi się nie chce 😄)

RAZEM: 50 PLN + robocizna

Robocizna zależy od czasu, ale najprawdopodobniej jakieś 5-6 godzin (liczone z zapasem)... W każdym razie tutaj trzeba byłoby się dogadać, bo nie wiem na ile Ci budżet pozwala, a sam ostatnio mam trochę luzu to zawsze gdzieś mogę ten projekt wcisnąć 😉 
Polecam też uwzględnić zapas ok. 10 PLN tak na wszelki wypadek (chociaż i tak zawyżałem ceny, by go sztucznie wygenerować)... 

EDIT2: Sprawdź PW

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Witam,

wielkie dzięki na poważne podejście do mojego problemu (tak, wiem śmieszny dla fachowca). Bardzo wolno posuwam się do przodu z moim pomysłem. Dobrze wiedzieć, że jest ktoś chętny i wie jak to przejść. Jak inne sprawy dogram to się zgłoszę, ale to jeszcze potrwa. Jak można, to proszę o podanie kontaktu do siebie na przyszłość, po za tym forum, FB, email lub cuś

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

Renata

Edytowano przez Treker
Usunięcie numeru telefonu
Link do komentarza
Share on other sites

@REN Takie dane jak numer telefonu polecałbym przesyłać w wiadomości prywatnej (dla własnego bezpieczeństwa, z doświadczenia wiem, że źle się to kończy).

W każdym razie fachowcem nie jestem, bardziej hobbystą, który lubi w wolnym czasie coś podłubać 😉 

Jak coś moje dane kontaktowe (zaraz) będą dostępne w prywatnej wiadomości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.