Skocz do zawartości

Sterowanie przez WiFi ws2812b


Hubert0007

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Jak próbóję się zalogować do tego WiFi to przekierowuje mnie na stronę internetową ale ona nie chce się załadować nawet jak się przełączę na transmisję danych. 

Podczas gdy wyskakuje mi błąd ten co jest w zdj. Jest jeszcze zasięg WiFi przez jakiś czas po czym znika i pojawia się po kilku min

Screenshot_20210603_175901_com.huawei.android.launcher.jpg

 

Screenshot_20210603_180049_com.aircoookie.WLED.jpg 

Edit: dodałem jeszcze jedno zdj z błędem tej strony co się nie może wczytać

Screenshot_20210603_181715_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Hubert0007
Link do komentarza
Share on other sites

@Hubert0007  znalazłem u siebie jakiś stary wemos d1 mini z innego projektu i udało mi się odtworzyć błąd zanikania wifi łącząc układ tak jak na zdjęciach, co ciekawe animacje wtedy trwają nadal.

Błąd pojawia się jak połączę wemosa do zasilania na tych cienkich kabelkach i bez kondensatora.

Jeśli wemos jest w dedykowanej płytce nic takiego się nie dzieje.

Więc kombinuj, popraw zasilane do wemosa, czyli przewód o przekroju min. 0.35mm2 bo te co dałeś nie nadają się i kondensator lutujesz tuż przy pinach 5V i GND, albo robisz sobie płytkę QuinLED-Dig-Uno.

Nie rozumiem potrzeby modyfikacji anteny. Wemosa możesz mieć nawet kilkanaście metrów oddalonego od ledów jeśli masz konwerter poziomów zrobiony, przy dobrym zasilaniu zasięg powinien być wystarczający kilka pomieszczeń.

 

 

Edytowano przez polihedron
Link do komentarza
Share on other sites

To jak mam doprowadzić zasilanie do wemosa? Jak mam te gniazda zrobione na wtyczki? 

A anteny potrzebuję bo wemos stoi na strychu a między strychem a moim pokojem jest ponad 20cm pianki izolacyjnej i gubi zasięg teraz jak zrobiłem tą antenę to mam sygnał 4/5 kresek w całym pokoju

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

10 godzin temu, Hubert0007 napisał:

To jak mam doprowadzić zasilanie do wemosa? Jak mam te gniazda zrobione na wtyczki?

np. tak:

IMG_20210604_083943.thumb.jpg.ec8466ac44440303f77f81ed85c36198.jpg

użyte przewody to chyba 0.5mm2.

Ja tylko pokazuje kierunek w którym powinieneś drążyć temat, jak to sobie ogarniesz to nie mój problem.

Możesz na kabelkach z drugiej strony jak na zdjęciu powyżej,

możesz spróbować przez gniazdo usb,

możesz zrobić dedykowaną płytkę.

Kombinuj z zasilaniem.

 

Edytowano przez polihedron
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Hubert0007 napisał:

A może jak jeszcze tego zwojego nie rozebrałeś zobacz co się stanie jak nie połączysz się z ruterem domowym. 

To nie ma znaczenia, nawet jak wpiszesz nieprawidłowe dane logowania do sieci domowej.

Kombinuj dalej, masz jeszcze kilka możliwości.

Kluczowe jest prawidłowe zasilanie układu ESP8266, czyli stabilne 5V z zasilacza, przewód min. 0.35mm2 i jakiś większy kondensator np 1000uF, a dalej wyłączenie sleep mode dla AP.

U siebie mam teraz podłączony Wemos do 5V bez ledów i nie rozłącza telefonu z  access pointa WLED-AP już od ok 15minut.

Wczoraj robił to zaraz po uruchomieniu, ale miał podłączone zasilanie na tych cieniutkich przewodach sygnałowych i nie miał kondensatora.

 

a i zapomniałem, sprawdź czy przypadkiem ten mod anteny nie generuje tego problemu;)

Link do komentarza
Share on other sites

Nic z tego nie pomaga, pierdolę to zwracam ten sterownik, próbowałem na nowo przylutować antenę ale się 0rzegrzała antena na płytce i się odkleiła ale dalej działa, spakowałem sterownik i wysyłam na zwrot lub do naprawy, wgl zauważyłem że sterownik sam się resetuje co około 4min

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, Hubert0007 napisał:

Nic z tego nie pomaga, pierdolę to zwracam ten sterownik, próbowałem na nowo przylutować antenę ale się 0rzegrzała antena na płytce i się odkleiła ale dalej działa, spakowałem sterownik i wysyłam na zwrot lub do naprawy, wgl zauważyłem że sterownik sam się resetuje co około 4min

Dlatego ktoś pomyślał i zrobił płytkę pod ten projekt, żeby zaoszczędzić innym czasu i nerwów. Płytka jest udostępniona można sobie za darmo ją pobrać i zlecić wykonanie.

Jak się robi na skróty z przypadkowych poradników z sieci to tak się dzieje.

Potrzebne jest doświadczenie i nieco cierpliwości, żeby uruchomić to tak jak sobie wymyśliłeś.

Link do komentarza
Share on other sites

43 minuty temu, Hubert0007 napisał:

No to co mam kupić? Doradzałeś wemos d1 mini i, sam linka dawałeś. 

 

tak się właśnie zastanawiam co mam zrobić, bo o płytce dedykowanej już jakiś czas pisałem i powtarzam co chwila jako alternatywne rozwiązanie którego sam użyłem, ale chyba nie ogarniasz za dużo o czym pisze:

na płytce trzeba polutować elementy i dodać gniazdo na tego wemosa, zastanów się czy dasz radę:

bo ja nie mam czasu ani chęci tłumaczyć podstawowych rzeczy.

Może lepiej kup sobie jakiegoś innego gotowca z allegro? 

Edytowano przez polihedron
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

54 minuty temu, Hubert0007 napisał:

Nie mam takiego sprzętu i umiejętności żeby tak lutować płytki, zaproponuj kilka gotowców z neta i który byś polecił

Trudno mi polecić coś sprawdzonego, może koledzy z forum pomogą, WLED wystarcza na moje potrzeby i nie rozglądałem się za zamiennikiem.

A może jakiś znajomy, kolega elektryk z budowy pomoże z ogarnięciem tematu, połączy i uruchomi wled na wemos?

Płytkę wemosa prawdopodobnie masz uszkodzoną, jeśli po podłączeniu zasilania do np ładowarki USB 5V 2A restartuje wifi.

Edytowano przez polihedron
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.