Skocz do zawartości

Chillout - Line Follower


Pomocna odpowiedź

Witam. Jest to mój pierwszy robot tego typu. Budowany był na zawody na krakowskim AGH. Jest to typowa konstrukcja Line Followera, budowana na podstawie Artykułu Nawyka z drobnymi zmianami odnośnie zasilania - użyłem stabilizatora LM2940 i 4 baterii R6. Konstrukcja zbudowana na wpół z laminatu i czarnej pleksy. Zadaniem tego prototypu było jedno - zdziałać. Plan został zrealizowany, jednak nie wezmę udziału w zawodach. Powód: zbyt ciężki i zbyt wolny. Myślałem nad jego przebudować, ale raczej powstanie jego następne wcielenie, które na pewno zabiorę z sobą na zawody. Z Chillout'a zostały wyciągnięte już serwa (Tower Pro MG-995), które zostaną użyte jako napęd do minisumo, który właśnie jest w stanie projektowania i wycinania części z laminatu.

Kilka zdjęć:

Link do komentarza
Share on other sites

bardzo ciekawie Ci wyszedł muszę powiedzieć a co do programu to przerabiałeś go w jakiś sposób czy świeżo ściągnięty władowałeś w proca ? czekam na filmik ;] a z artykułu nawyka wychodzą 3x CNY 70 a jak widać na fotach to są dwa

Link do komentarza
Share on other sites

epsilon, doradzę ci coś. Wybierz się na te zawody (jesteś przecież z Krakowa), nawet jeśli nie będziesz w nich startować. Warto pooglądać inne konstrukcje, popytać, porozmawiać z konstruktorami, tym bardziej że zamierzasz w takich zawodach uczestniczyć. Ja sam dużo podpatruję i kręcę kamerą to, co może mi się kiedyś przydać. A skoro już tam będziesz, to możesz również wystartować, prawdopodobnie pokonasz kilka robotów - wbrew pozorom dość dużo z nich nie kończy trasy. Ja na przykład na żaden sukces nie liczę, a i tak się wybieram, żeby sprawdzić o ile udało mi się polepszyć jazdę mojego robota. Trzeba sobie postanowić, co chce sie osiągnąć - ja na przykład chciałbym, żeby mój robot ukończył jak najwięcej tras i pokonał nawet te najtrudniejsze, bo nie może się on równać szybkością z konstrukcjami typu "Wonsz".

Gdybym patrzał pod kątem "mój robot jest za wolny, i tak nie wejdę do finału" to bym nie zajął II miejsca w Rybniku, bo przyznaję szczerze że w tym sukcesie było 80% szczęścia.

I jeszcze jedno. Jeżeli się zarejestrujesz, to zyskasz coś więcej niż zwykły widz. Będziesz miał wstęp do strefy serwisowej, a właśnie tam można zdobyć najwięcej informacji 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Na zawodach się pewnie pojawię, czy robotem to zobaczymy... Zarejestrowałem sie na stronie zawodów już pare dni wcześniej, czas pokaże. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.