Skocz do zawartości

Słuchawki od smartfona, MAX98357A - jak wykorzystać klawisze w słuchawkach?


ethanak

Pomocna odpowiedź

Czekaj, te dwa głośniczki na schemacie to słuchawki? To miałoby pewnie szanse zadziałać, tyle że słuchawki będą latać w przeciwfazie. Ale coś w tym jest... muszę sobie poeksperymentować.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 minut temu, _LM_ napisał:

No hi-fi to nie będzie

No, nie musi być 🙂 Ale wolałbym słyszeć jeden dźwięk pośrodku a nie dwie słuchawki oddzielnie 🙂

Na razie teoretyzuję: zamiast jednej słuchawki na Twoim schemacie wrzucić jakiś mały rezystorek, a obie podłączyć równolegle zamiast drugiej. Pokombinuję, tylko muszę dojrzeć do tego żeby wziąć do ręki lutownicę (na razie za wcześnie i za mało kawy) 🙂 No, i jakieś prowizoryczne gniazdko muszę zrobić, bo nie mam czteropinowych.

Dam znać jeśli coś wyjdzie (lub nie).

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@_LM_ No i wyszło. Zrobiłem najpierw po twojemu, potem zacząłem usuwać kolejne elementy...

Wyszło na to, że wzmacniacz pracuje bez problemu po podłączeniu słuchawek przez kondensator do jednego z pinów P lub N (bez różnicy).

Czyli całość sprowadza się do jednego kondensatora 🙂

A co do strat - to akurat przypadek, ale nie muszę zmieniać gaina przy przełączeniu głośnik/słuchawki.

Teraz tylko zastanawiam się czy ten przekaźnik jest tam w ogóle potrzebny...

 

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie że się udało, mam nadzieję że przez takie wygibasy ten układ nie pójdzie z dymem. Dobre by było obejrzeć oscyloskopem czy tam się jakie cuda* nie dzieją na wyjściu w końcu to klasa D. Ten kondensator który musi tam być, na pewno wprowadza przesunięcia fazowe z obwodem słuchawek pytanie jak to wpływa na pracę DACa?

36 minut temu, ethanak napisał:

Teraz tylko zastanawiam się czy ten przekaźnik jest tam w ogóle potrzebny...

Jak ci styki od jacka dają radę z  prądem głośnika to da się to połączyć bez przekaźników.

 

*głównie oscylacje i wzbudzenia poza pasmem słyszalnym. Ja ten rezystor obciążający zostawiłbym, a przynajmniej zbadał ten układ z nim i bez niego.

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, _LM_ napisał:

Jak ci styki od jacka dają radę z  prądem głośnika to da się to połączyć bez przekaźników.

Niestety, czteropinowe gniazda nie miewają styków przełącznika (przynajmniej takiego nie spotkałem), ale są dwie możliwości:

  1. podpięcie jakiejś krańcówki tak, aby koniec wciśniętego jacka go przełączył
  2. zastanowienie się, czy będę często przełączać się z głośnika na słuchawki (w co wątpię) i zastosowanie zwykłego ręcznego przełącznika

Po prostu okazuje się, że do przełączania wystarczy mi jedna para styków, a przekaźnik (dwucewkowy na 3V) plus wysyłka kosztuje tyle, że taniej chyba wyjdzie drugiego DAC-a tylko na głośnik postawić i przełączać pinem ~SD 😉

3 minuty temu, _LM_ napisał:

Ja ten rezystor obciążający zostawiłbym, a przynajmniej zbadał ten układ z nim i bez niego.

Wiesz, to były wstępne próby czy to w ogóle zadziała. Niestety, mam do dyspozycji tylko zabawkowy oscyloskop tak że za dużego pola do popisy przy badaniu nie mam - ale to sobie na pewno popróbuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.