Skocz do zawartości

Powerbank DIY z baterii nieużywanych telefonów?


Komentator

Pomocna odpowiedź

Powerbank DIY z baterii nieużywanych telefonów?

Zapewne wielu z Was przechowuje gdzieś stare telefony, które nie są już używane lub dopiero zostaną użyte, gdy zepsuje się obecny. Czasami warto wykorzystać nieużywane baterie z takich telefonów do budowy powerbanka, który może się przydać w każdej sytuacji.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Pomysł fajny i godny polecenia - nie podoba mi się tylko lutowanie do styków akumulatora, dużo bardziej elegancko byłoby zaprojektować i dodać regulowaną obudowę ze złoconymi stykami tak, aby można było zmieniać akumulatorek (ja na przykład miałem dwa takie same po starych Nokiach które wymiennie stosowałem w takim module zastępującym baterię 9V do poziomicy laserowej).

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie w ogóle ciekawi temat wykorzystania starszych telefonów. Przecież nawet gdyby chcieć kupić jakiegoś starszego grata, to nieraz za parę groszy mamy oprogramowany zestaw wszelkich czujników, kamerę HD, duży wyświetlacz dotykowy, całą komunikację BT WiFi GSM. 

Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, _LM_ napisał:

Mnie w ogóle ciekawi temat wykorzystania starszych telefonów. Przecież nawet gdyby chcieć kupić jakiegoś starszego grata, to nieraz za parę groszy mamy oprogramowany zestaw wszelkich czujników, kamerę HD, duży wyświetlacz dotykowy, całą komunikację BT WiFi GSM. 

No poza wyświetlaczami na ISP od Nokii to reszta jest tak zminiaturyzowana że w warunkach amatorskich ciężko coś wykorzystać. Nie wiem czy będziesz w stanie sie dobrać do takich "bebechów" nawet jak zdobędziesz schemat.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.