Skocz do zawartości

Kontroler ledów


shady

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

U5 także nie stanowi problemu. Został jeszcze kwarc bo tranzystorów raczej nie należy chyba podejrzewać. Może podać więcej prądu na tą linie gdzie jest zwarcie i w końcu winowajca się skopci 😉

Edytowano przez shady
Link do komentarza
Share on other sites

Kwarc przeważnie jest podłączony od układu, przez kondensatory do masy. Masz jakieś dodatkowe info nt tego sterownika? Może dałoby się odnaleźć jego schemat

A co to są te q3 i q4? Zmierz d3 (multimetrem) czy niema zwarcia 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Znalazłem! zwarcie było pod goldpinami pomiędzy GND a 3.3V widać tam taki chyba ubytek lakieru i nie mogę się pozbyć tej plamy cyny... Załączam kilka fotek zanim puszcze zasilanie dajcie znać czy moje amatorskie lutowanie przejdzie próbę 🙂 ciężko polutować ten esp moje oczy wysiadają przy takim maleństwie.

IMG_9635.jpg

IMG_9634.jpg

IMG_9633.jpg

IMG_9632.jpg

Edytowano przez shady
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Brawo 🙂 tę plamę powinieneś dać radę odciągnąć plecionką z dobrym topnikiem. Taka uwaga zanim włączysz, mogłeś po usunięciu zwarcia wstrzymać się z układami niskiego napięcia a wcześniej podłączyć aby sprawdzić czy na pewno jest te 3.3V 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Zaprogramowałem układ esp8266 używając tasmoty próbowałem także espeasy, wszystko przebiegło poprawnie ale po restarcie nie rzuca żadnej sieci wifi. Nie wiem czy program w ogóle się odpala czy tylko radio nie działa... co to za element który zaznaczyłem na czerwono? Jeżeli kondensator to jakoś nie mogę zmierzyć jego pojemności...

IMG_9707 (002).jpg

Edytowano przez shady
Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, shady napisał:

chyba mogę chwilowo pominąć ten kondensator aby zobaczyć czy sieć się pojawi?

Ja bym nie ryzykowal...moduly rf to strasznie czule koncowki...ten kondensator napewno sluzy jakos do dopasowania antey lub jakos podobnie...chodzi o to ze gdyby esp nie spodobalo sie ze ten kondensator usunales to problemem moze byc nie tylko brak zasiegu a upalona koncowka rf na wieki...(ktorej juz nie wymienisz) , ale to takie moje uwagi (modelarskie)...poczekaj az ktos madrzejszy sie wypowie...

Link do komentarza
Share on other sites

Jak dobrze zrozumiałem to @shadyi tak już zdążył włączyć zasilanie. Zaś @farmaceutama rację: nie powinno się uruchamiać nadajników w.cz bez anteny. Co do tego kondensatora, jeśli zostanie pominięty to pojemności pcb przejmą jego rolę, skoro i tak już zdążyłeś włączyć układ to jak coś miało pójść nie tak pewnie już poszło 

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli układ dał się zaprogramować to chyba można stwierdzić że działa. Natomiast po restarcie nie odpala się wifi - co to może oznaczać? Może ta pamięć po SPI jest uwalona i blokuje możliwość uruchomienia się mikrokontrolera? Jak podłączę programator to po uruchomieniu się układu z wgraną tasmotą powinno coś być widać na terminalu?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.