Skocz do zawartości

Budowa klawiatury numerycznej


Krokietan

Pomocna odpowiedź

Mam pewien problem mam arduino micro pro które ma 4 analogowe i 12 cyfrowe wejścia natomiast z drugiej strony jest 17 przełączników mechanicznych które czekają bym je wlutował. Mam problem ponieważ nie mam wystarczająco miejsc by to zrobić numpada. Dlatego pytam czy da rade to jakoś zrobić? zajmując 16 wejść lub nawet mniej ?

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, farmaceuta napisał:

Sa klawiatury 4*4 czyli 16 przyciskow na osmiu pinach...

Dobra są ale ja już mam klawisze. Chciałem też zrobić matryce połączeń ale nawet nie mam jak bo jest tam tylko 1 pin gdzie jak połączę Kolumny i Wiersze to zrobię wszędzie zwarcie. Dlatego pytam czy miałbyś może jakiś pomysł by to zrobić nwm bez urzywania rozszerzenia bo mam takie ale nie mieści mi się do obudowy niestety 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

12 minut temu, farmaceuta napisał:

Nie mozesz tak polaczyc?? klawiatura_przyc.thumb.jpg.da04884741aa840372a2a89cee019ff0.jpg

wydaje mi się że nie chyba że jestem za tępny na to mam coś takiego musiałbym to połączyć Jakbym miał to zrobić czy kolumny do + a wiersze do - bo inaczej tego nie widze bo zrobie wszędzie zwarcie 

Klawa.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Jak wynika ze schematu ktory wrzucilem jedna para stykow wystarczy...czyli kazdy guzik sie nadaje...na tych twoich jest znak diody🤔? moze cos tam takiego jest w srodku i komplikuje?? 

Poczytaj jak taka klawiatura dziala, bo szczerze to ja nie wiem co tam ma sie pojawiac i w jaki sposob, ale w kazdym razie schemat jest poprawny na pewno..

Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Krokietan napisał:

Jakbym miał to zrobić czy kolumny do + a wiersze do - bo inaczej tego nie widze bo zrobie wszędzie zwarcie 

Ani jedno ani drugie...podlaczasz do 8 pinow cyfrowych...i w zaleznosci co wcisniesz ma sie pojawic na dwoch pinach stan i w ten sposob wiadomo co nacisnieto..

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, farmaceuta napisał:

Jak wynika ze schematu ktory wrzucilem jedna para stykow wystarczy...czyli kazdy guzik sie nadaje...na tych twoich jest znak diody🤔? moze cos tam takiego jest w srodku i komplikuje?? 

Poczytaj jak taka klawiatura dziala, bo szczerze to ja nie wiem co tam ma sie pojawiac i w jaki sposob, ale w kazdym razie schemat jest poprawny na pewno..

Jest tam możliwość wrzucenia diody RGB ale tym zajmę się potem najpierw chce działającą klawiaturę natomiast jakbym miał podłączyć to bo przecież - idzie do GND a wtedy zostaje 1 pin a jak połączę kolumnę i wiersz to zwarcie będę miał dlatego nie mogę zastosować tej matrycy (ja to też buduje w powietrzu nie na żadnej płytce więc tu też może być problem  ewentualnie) Jeśli ja się mylę napisz po prostu że nie czaje bo nie czaje jeszcze tego całego 

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Gieneq napisał:

@Krokietan to może ci się przyda:

 

Dobra chyba zaczaiłem ostatecznie jak to jest tu opisane lecz ostatnie pytanie przełączników raczej nie spale jak coś źle połącze bo najpierw to na płytce zrobie bo coś mi dalej w głowie nie gra i raczej nie będzie grało dokupi tego sam nie złoże i nie zobacze że działa 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.