Skocz do zawartości

Chce kupić oscylator proszę o pomoc w wybraniu.

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, bst1979 napisał:

A może jakiś iny polecacie. zależy mi tez żeby zajmował jak najmniej miejsca wiec kusze mnie te oscylatory wielkości multimetru.

Powiem tak: miałem, mam, nie polecam. Zależy co chcesz robić, jeżeli elektronikę w warsztacie to kup porządny stołowy (przykład).

Uciążliwość obsługi tych multimetrowych jest straszna... każda zmiana parametrów to kupa klikania. W przypadku benchtopa masz pokrętła i przestawienie częstotliwości zajmuje ułamek sekundy zamiast kilku-kilkunastu.

Wbrew pozorom nie jest to aż tak duży sprzęt... porównywalny do komputerów typu terminal, a jednak większy wyświetlacz i sterowanie dają znacznie większą wygodę.

Co do pasma to myślisz jaka będzie maksymalna częstotliwość sygnału, który będziesz analizował i mnożysz przez 10 😉 Z reguły na start 100MHz wystarczy, ale prędko może być za mało (ostatnio moim 200MHz próbowałem przeanalizować sygnał prostokątny 60MHz, ale wyszła pokrętna sinusoida).

A jak miejsce jest już bardzo mocno niedostępne to bierz coś pod komputer, nie ma co męczyć wzroku na małym ekranie.

23 godziny temu, bst1979 napisał:

Poszukałbym bardziej czegoś w okolicach 100MHz, te 25MHz szybko okażą się zbyt małą wartością, nawet dla starej elektroniki taktowanie procesora to 20MHz, więc okolice 100MHz są wystarczające by sprawdzić sygnał zegarowy, przy 25MHz z prostokąta 20MHz będziesz mieć coś w okolicach sinusa 😄 

A co do typu oscyloskopu - jak najbardziej jest odpowiedni, ale nie miałem nic z tej firmy to się nie wypowiem o jakości.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay