Skocz do zawartości

Jakie firmy robią dobrej jakości zasilacze


Morfi

Pomocna odpowiedź

Za każdym razem kiedy muszę kupić zasilacz wraca do mnie to samo pytanie. Gdzie mogę kupić zasilacz, który będzie działał tak jak to deklaruje producent i/lub etykieta. Nie mówię o sytuacjach gdzie z fabryki wyjechał przypadkowy bubel -- chodzi mi bardziej o sytuacje gdzie producent wysyła same chłamy.

Ten temat jest nagminny w przypadku ładowarek telefonowych/tabletowych. Na YT jest masa testów ładowarek, które deklarują >3A, a przy 1A puszczają smroda. Testy te na ogół pokazują, że wszystkie ładowarki poza tymi, które dołączano do urządzenia, były do niczego. Drugim tematem (poza zgodnością z etykietą) są zabezpieczenia (przepięciowe, nadprądowe czy nawet pożarowe w przypadku mocnych zasilaczy). 

Nie jest chyba tak, że poza zasilaczami dołączanymi do urządzeń, nie można kupić dobrego, uniwersalnego zasilacza?

Ja ogólnie jestem strachliwy co do tanich zasilaczy - zwłaszcza tych, których podpinam pod 230V. Przed oczami mam zniszczony sprzęt (czasami drogi), który pod nie był podłączony, a nawet pożar.

Kiedy szukam zasilacza do zabudowy, wymyśliłem, że będę kupował Mean Well'e. Ilość podrób tych zasilaczy sugerowała mi, że oryginalne muszą być dobre. Wówczas staram się kupować w sklepach gdzie mam nadzieję nie sprzedają chińskiej tandety z podrobionym logo (tme/farnell). No ale co z zasilaczami uniwersalnymi (biurkowymi)? Powiedzmy, że potrzebuję nie typowe 5V/12V, a nieco mniej popularne 24V <=3A.

Macie jakieś propozycje jakie marki powinienem wpisywać w szukajki sklepowe? (tak, wiem, że wymieniłem  już mean well'a, ale może macie też inne sugestie)

 

Edytowano przez Morfi
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Morfi napisał:

Macie jakieś propozycje jakie marki powinienem wpisywać w szukajki sklepowe? (tak, wiem, że wymieniłem  już mean well'a, ale może macie też inne sugestie)

Jak nie dbasz o budżet to Delta 😉, ale bardzo łatwo trafić na podróbki, jeszcze łatwiej niż przy MeanWell'u.

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.