Skocz do zawartości

Problem z pompą ładunkową w układzie zasilacza


mate

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Wracam już któryś raz do nauki elektroniki i próby zbudowania zasilacza regulowanego, z założenia 0-24V i 0-2.5A. Kupiłem w tym celu transformator 60VA 24V 2.5A.
Nie chciałem budować zasilacza bez zrozumienia, dlatego wziąłem schemat z electronics-lab, rozłożyłem sobie go na czynniki pierwsze i narysowałem od nowa, wykorzystując to co mam w szufladzie. Główna rzecz którą zmieniłem, to wykorzystanie regulatora napięcia L7805 zamiast stabilizatora opartego na wzmacniaczu i diodzie zenera. Po za tym jeszcze wymieniłem tranzystory.

Budowałem sobie ten układ mniej więcej w symulatorze falstad.com i jakoś to działało, dlatego chcę go teraz przenieść na płytkę stykową, żeby przetestować na jakimś małym obciążeniu i potem go polutować na płytce uniwersalnej, a na koniec wykonać dedykowaną płytkę drukowaną.

Mam jednak mały problem z pompą ładunkową która generuje mi ujemne napięcie zasilania dla wzmacniaczy operacyjnych. Zmontowałem sobie już lewą stronę tego schematu i problem pojawia się na pompie. Kiedy mam zamontowaną samą pompę, to napięcie na niej wynosi jakieś minus kilkanaście volt, natomiast napięcie na wyjściu z mostka prostowniczego rośnie do ok. 30-paru, max 40V. Problem pojawia się, kiedy do pompy dokładam rezystor R3 220ohm i diodę zenera D3 5V1 do wystabilizowania napięcia. Napięcie za pompą ładnie mi się co prawda stabilizuje na ok. -5.25V, ale problem pojawia się na wyjściu mostka prostowniczego, gdzie napięcie rośnie do ponad 50V (52V). Pomiędzy napięciem ujemnym a dodatnim różnica dochodzi do 57V co usmażyłoby pewnie wzmacniacz operacyjny. Mój główny kondensator filtrujący ma napięcie znamionowe 50V, więc nie mogę mieć tak dużego napięcia.

Domyślam się że to zachowanie nie jest jakieś niespodziewane, tylko zwyczajnie ja o czymś nie wiem 😄 

Jeśli ktoś wie dlaczego się tak dzieje i co mogę z tym zrobić, będę bardzo wdzięczny za pomysł.

Załączam schemat na którym się opieram

Schematic.png

Edytowano przez mate
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Chyba rozwiązałem problem. Zapomniałem dodać rezystor 2.2K równolegle z kondensatorem filtrującym na wejściu. Tak coś czułem że on powinien być obciążony, żeby nie dobijał do 52V. Wstawiłem 5W 1K, bo nie mam 2.2K większej mocy i zrobił się delikatnie ciepły, ale napięcie spadło do ±30V. Muszę dokupić większy 2.2K i doszkolić się z zakresu filtrów 😄 

Nadal jeśli ktoś znajdzie chwilę, to proszę o zweryfikowanie reszty schematu 🙂 
 

Edytowano przez mate
Link do komentarza
Share on other sites

Dodatkowy błąd, LM393P to komparator a nie op-amp więc ten układ nie zadziała. Kolejny na rezystorze pomiarowym R7, chciałem zwiększyć jego moc, ale łącząc je równolegle jedynie zmniejszyłem opór 😄 
 

Link do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, mate napisał:

Nadal jeśli ktoś znajdzie chwilę, to proszę o zweryfikowanie reszty schematu 🙂 

Dla stabilizatora liniowego dołożyłbym jeszcze profilaktyczny kondensator na wejściu, bo o ile ten duży może być całkiem blisko niego, ale co dedykowany to dedykowany kondensator, a jednak te kilka nanosekund potrafi zrobić różnicę w działaniu układu. Zwłaszcza mikrokontrolerów.

Zastanawia mnie wybór 1N4005. (Poza uzasadnieniem szufladowym.) Osobiście wybrałbym coś z klasy UF np. UF4007, która ma szybszy czas reakcji (np. w mojej przetwornicy HV znacznie poprawiła jej działanie względem 1N4007). Ale jak masz w szufladzie 4005 to szkoda kupować kolejnej diody.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Ok, dzięki, dołożę kondensator. Co do diod, to dokładnie tak, akurat takie mam. Ale dzięki za podpowiedź, bo to co teraz powstanie będzie trochę prototypem, a będę chciał później zaprojektować płytkę + płytkę sterownika na jakimś mikrokontrolerze z wyświetlaczem i zamówić w Chinach. Pomyślę wtedy nad zastosowaniem lepszych diod.

Edytowano przez mate
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.