Skocz do zawartości

[C] Windows 7 i problem z wykryciem programatora tkm-bit


20rafalo

Pomocna odpowiedź

Witam

Przesiadłem się na Windows 7 i jest problem z wykryciem programatora tkm-bit przez WinAVR-20100110. Na win xp wszystko było ok.

Przeszukiwałem forum w poszukiwaniu odp, ale nic nie pomogło.

Sterowniki wziąłem stąd http://www.tkm-bit.pl/programatoravr/

W menadżerze urządzeń Windows 7programator widoczny jako: Virtual COM Port (COM1) z wykrzyknikiem. We właściwościach komunikat:"Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)"

Instalowałem usbasp win 32, ale tylko popsuł system, większość urządzeń przestało działać:mysz, dzwięk, sieć itd...

Ale pod win xp usbasp nie musiałem instalować, wystarczyły sterowniki z w/w strony.

Panowie co z tym mogę zrobić?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Hey.

Może problem jest w wersji win7? Jesli masz 64 bitowy i nie masz podpisanych cyfrowo sterownikow to takie rzeczy mogą się dziać.

Jeśli jest tak faktycznie to sproboj jak system bedzie ci sie bootowal wcisnąć F8 (zaraz jak zniknie ekran ktory wyswietla bios) wtedy wybierz "Wylacz wymuszanie podpisu cyfrowego" (chyba przedostatnia opcja) i wtedy spoboj.

ps. Żeby działał sterownik bez podpisu to bedziesz musiał przy każdym uruchomieniu to wylaczać chyba że użyjesze specjalnego programu

Pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak używam wersji Windowsa 7 64bitówkę i muszę powiedzieć że na początku też miałem podobne problemy. Pomógł mi jeden Pan ze sklepu elektronicznego. Tak więc jeśli piszesz , programujesz w BASCOMIE rób to w BASCOM-AVR i wysyłaj skompilowany kod w wersji HEX przez AvrDUDE (możesz też przez różnego rodzaju nakładki do niego jak np Avrdude-GUI)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.