Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie XC9572XL (CPLD)


xardas97

Pomocna odpowiedź

Witam, jako że jestem nowy pzdr all 🙂. No, ale do rzeczy. Kupiłem sobie układ: http://sklep.avt.com.pl/p/pl/488619/kurs+programowania+ukladow+cpld.html

I teraz mam 2 pytania:

1. Zasilanie, daje sie do niej poprzez ARK'a, ale nie wiem gdzie dać +, a gdzie -...., czy moglibyście mi podpowiedzieć? I jaka bateria, dodam że musi być dla tej płytki 12v dc.

2. Czy do tego zestawu, da sie podłączyć prosty wyświetlacz, monochromatyczny?

3. I czy da sie na tej płytce, zrobić robota, który wykrywa przeszkody, i zawraca (czyli jesli czujnik zwróci "1" to na wyjściu do silników cpld zmienia + z -, i robot jedzie do tyłu.

Dziękuję Wam za odpowiedzi

PS: Nie wiem czy w good dziale to umieściłem, jeśli nie, proszę o przeniesienie, ale błagam, nie kasujcie tego postu

Link do komentarza
Share on other sites

3. I czy da sie na tej płytce, zrobić robota, który wykrywa przeszkody, i zawraca (czyli jesli czujnik zwróci "1" to na wyjściu do silników cpld zmienia + z -, i robot jedzie do tyłu.

Wszystko się da, ale na tej płytce brakuje elementu mocy, który mógłby sterować silnikiem. Nie zmienia to faktu, że porwałeś się z armatą na komara. Do tego, do czego chcesz użyć tej płytki, wystarczyłby mikrokontroler AVR, którego obsługę i programowanie zrozumiałbyś z całą pewnością szybciej niż obsługę CPLD

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, ale dalej pozostaje pytanie, jak w ogl. to uruchomić!? Bo jest ARK, ale nie wiem czy dać plus na lewo, czy na prawo, a nigdzie w tutkach z płyty nie ma tego jak to podłączyć

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Poważnie nic nie ma - przeszukałem (bo to jest w pdfie), i nie ma nic. A czy coś sie stanie jak podłącze to źle?

Jedyne co jest cyt. "Jeżeli przekaźnik nie działa, być może

zasilanie było podłączone odwrotnie?

Taka sytuacja może prowadzić do

uszkodzenia tranzystora T5 i konieczna

będzie jego wymiana."

Link do komentarza
Share on other sites

Tak się niechcący składa, że mam EdW nr 8/2008 z tym kursem i opisem tej płytki. Zasilanie w postaci napięcia 12V podłącza się do złącza Z2, plus jest do nóżki "wewnętrznej", minus do nóżki bliżej tej dziury w rogu. Misusowa nóżka jest połączona ze ścieżką, która biegnie wokół całej płytki.

Powiem ci, że gorszego kursu wybrać nie mogłeś, a już tak bardziej serio, jeśli masz problemy z podłączeniem zasilania, to nie chcę wiedzieć co będzie dalej.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.