Skocz do zawartości

Dobrej jakości klon Prusy i3


wojtek91044

Pomocna odpowiedź

Cześć.

Szukam dla siebie pierwszej drukarki i mam takie pytania.

Czy ma ktoś link do sprawdzonego, dobrej jakości i kompletnego kitu klona prusy i3? Niestety orginał na początek za drogi 🙂

Czy jest sens kupować klona i3 czy lepiej wziać orginalną prusę mini+? Pole robocze myślę że w większości  przypadków mi wystarczy. 

Link do komentarza
Share on other sites

@wojtek91044 od jakiegoś czasu korzystam sporadycznie z Prusy Mini i jestem bardzo zadowolony. Właściwie bezobsługowa drukarka - jeszcze nie było przypadku, aby jakiś wydruk nie wyszedł - także prywatnie mogę szczerze polecić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 09:44, wojtek91044 napisał:

Czy jest sens kupować klona i3 czy lepiej wziać orginalną prusę mini+? Pole robocze myślę że w większości  przypadków mi wystarczy. 

Tutaj posiadacz oryginalnej i3 - drukarki są prawie bezobsługowe, pomijając drobne maknamenty jak np. kabel od termistora w stole roboczym, który od ręki polecam wymienić na jakiś awg20 z silikonu, bo oryginalne dość szybko się łamią. Chińskie klony mają taki sam problem. Dodatkowo chłodzenie w tej drukarce jest tak dobre, że można powiedzieć, że go nie ma 😄 Drukowanie z PLA w większych prędkościach to koszmar. A jak drukujesz z PETG to chodzi jak marzenie. Przez te 1000+h druku zero zatkań dyszy, 4x oś x uderzyła w bok, głównie przez moją nieuwagę 😄 

Ogólnie klony często są już z Bear Upgrade, który znacznie pomaga drukarce w zachowaniu sztywności, ale nawet w stock'u potrafi jeździć 200mm/s w infillu 😉 

W Twoim wypadku na start skusiłbym się na Prusę mini. Jak zacznie brakować Ci miejsca możesz pozbierać trochę kasy i sprzedać mini, a kupić i3, potem jak znów zacznie brakować dozbierać do XL, ale brak miejsca przy MK3S można łatwo ominąć kreatywnym projektowaniem modeli.

No i MK3 ma tylko 8bitową płytę główną, mini ma już 32bit.

Co do chińskich drukarek, miałem jedną, wylądowała w częściach.

Możesz jeszcze sprawdzić kit do RatRig'a (Minion), trochę droższy, ale za to znacznie lepsze wykonanie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.