Skocz do zawartości

Arduino myszka + klawiatura


Macius

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Na wstępie chce przeprosić jak coś przekręcę lub napisze jak newbie ale niestety się nie znam na Arduino :( 
Widziałem w internecie że jest możliwość symulowania ruchu myszki/klawiatury z Arduino do komputera i chciałbym się tym pobawić... Prosiłbym o informacje jakie urządzenie najlepiej kupić do tego typu zabawy, jeszcze widziałem informacje żeby kupić USB Host Shield żeby jednocześnie podłączyć myszkę oraz klawiaturę do Arduino. 
Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@Macius witam na forum 🙂 Jeśli szukasz pełnowymiarowego Arduino (ze względu na późniejsze shieldy) to najlepszym wyborem będzie prawdopodobnie Arduino Leonardo. Płytka ta może symulować działanie urządzeń typu klawiatura.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Treker mógłbym proszę powiedzieć z jakim Arduino będzie działało USB Host Shield 2.0 dla Arduino? Chciałbym podłączyć do urządzenia przez USB myszkę + klawiaturę o ile będzie to możliwe, a następnie Arduino do komputera tylko niestety nie wiem jakie urządzenie będzie działało z tym Host Shield 2.0... Jest tego za dużo, a są jakieś nowsze wersje i inne oznaczenia... Niestety jest to tylko dostępne na Ali, a nie wiem czy mogę wstawić link do tego...

x.png

Edytowano przez Macius
Link do komentarza
Share on other sites

A nie lepiej Pro Micro? USB host na pokładzie 32U4. Sorki, w sumie powtórzyłem po Trekerze. Albo też inne, jak Raspberry Pi Pico w połączeniu z Cirquit Python. O ESP i STM się nie wypowiem, nie wiem. A moduł to do Uno podejdzie pewnie.

Edytowano przez matsobdev
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

@matsobdev powiem szczerze ze się na tym nie znam... widziałem ze wszyscy bawili sie z tym USB Host Shield 2.0 i z tym jest najwięcej przykładów do zabawy/testowania... Moim celem jest podłączenie myszki + klawiatury do Arduino i wysłanie ruchów do komputera żeby było odczytywane jako hardware... Z oprogramowaniem raczej jestem w stanie dać sobie rade po chwili wdrożenia w inny język programowania ale nie przeskoczę braku znajomości hardware... 😞

Potrzebuje podłączyć takie coś: https://pl.aliexpress.com/item/32801253866.html lub https://pl.aliexpress.com/item/1005005007094363.html - finalnie to jest to samo...

Kupiłem na chwile obecną:

https://botland.com.pl/arduino-seria-podstawowa-oryginalne-plytki/1213-arduino-leonardo-a000057-8058333491141.html

Tylko nie jestem pewny czy to z tym zadziała... Gdyby ktoś mógł mi doradzić to byłbym wdzięczny

Edytowano przez Macius
link
Link do komentarza
Share on other sites

Jak Treker powiedział. Masz już wszystko, nie potrzebujesz kapelusza. Samo Leonardo - 32U4 ma USB sprzętowe, pewnie dlatego bootloader taki duży. Szukaj "Arduino Leonardo HID myszka/klawiatura". HID słowo klucz. Ba nawet masz w Arduino IDE przykłady USB klawiatura, mysz. Za minutę osiem może już działać.Ej, ale  tak. Ty chcesz zrobić z Arduino mysz/klawiaturę? Jeśli tak to powyższe się zgadza. A moduł to USB Host, żeby klawiaturę USB podłączyć do Arduino. A Ty chcesz zrobić keylogger chyba jednak. Klawiatura --->Arduino--->Konkuter? To wtedy ten shield i Leonardo, które masz. Albo dla odmiany takie.

PS. Ja tutaj nie jestem ekspertem xD

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

@matsobdev Chce podlaczyc do swojego komputera... 

Klawiatura + myszka podłączona do Ardurino ---ruch/klik hardware event --> Reakcja na moim komputerze. Po prostu zamiast robić wirtualne kliknięcia/ruchy myszki chciałbym zasymulować hardware. Kapelusz ludzie kupują i tak z tego co widziałem więc bym dokupił nawet żeby leżał bo to i tak grosze. Tylko chce mieć pewność że nie będzie problemu z jego podłączeniem do https://botland.com.pl/arduino-seria-podstawowa-oryginalne-plytki/1213-arduino-leonardo-a000057-8058333491141.html

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.