Skocz do zawartości

Zakup Drukarka 3d wymiar


trupek56

Pomocna odpowiedź

Witam,

 

Poszukuję drukarki o jednym określonym wymiarze. Mianowicie chodzi o szerokość, która nie może przekroczyć 380mm (chodzi o całkowitą szerokość).

Wszystkie drukarki jakie przeszukiwałem mają niestety ten wymiar 400-410mm, a stół roboczy potrafi być między 220mm do 300mm bez zmiany szer. całkowitej.

 

Prosiłbym o poradę, jestem dosłownie laikiem w temacie druku 3d, jednak sam temat mnie interesuje jako majsterkowicza/nałogowego zbieracza :P.

 

Jeżeli chodzi o wskazany wymiar, to oczywiście mógłbym większą, jednak musiałbym ją podnieść na określonym miejscu. Jest to rozwiązanie, jednak dla mnie każda przestrzeń użytkowa ma znaczenie, a ta byłaby bez przeznaczenia :)

 

Proszę o pomoc. Przejrzałem już Anet A3, Ender 3, Artillery Hornet, Artillery Sidewinder X2 i niestety żadna z przyzwoitym stołem roboczym o w miarę przystępnej cenie (dla laika) niestety wymaga dołożenia "przestrzeni nieużytkowej".

 

Dzięki za pomoc z góry :)

Link do komentarza
Share on other sites

jeszcze znalazłem drukarkę Artillery Genius Pro, która już wymiarem bardziej pasuje 🙂 Jeżeli są jacyś użytkownicy (lub osoby które znają tą drukarkę) to również proszę o opinie 🙂 Cena jak widać po przykładach: ok 1000zł ale parę stówek nie stanowi problemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy co chcesz drukować. Z autopsji wiem, że bardzo rzadko drukuje się przedmioty, które mają więcej niż 15-18cm w najdłuższym wymiarze, a takie parametry spokojnie spełniają małe bedslinger'y. Np. Kingroon KP3S.

Zależy też czy szukasz drukarki, która drukuje czy drukarki, przy której chcesz popracować by drukowała... W pierwszym przypadku raczej bym nie oszczędzał, ale jeżeli masz czas to spokojnie druga opcja wchodzi w grę... Przy chińskim sprzęcie warto być i mieć pod ręką gaśnicę, bo nigdy nie wiadomo co tam się stanie, o ile nie sprawdzisz wszystkiego sam, bo kontrola jakości istnieje tylko na papierze.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź!

 

Na pewno przyjrzę się wymienionej drukarce 🙂 Zastanawiałem się tylko czy jednoramienna budowa nie wpłynie na jakość wydruku? Czy może to tylko przy takich prędkościach, jakie nie powinny być osiągane na sprzęcie "premium do 1000zł" 😛 

 

Jeżeli przy domowej to nie ma znaczenia, to na pewno przejrzę również opcje jednoramienne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 godziny temu, trupek56 napisał:

Czy może to tylko przy takich prędkościach, jakie nie powinny być osiągane na sprzęcie "premium do 1000zł"

To akurat zależy od mechaniki. W podanym przypadku drukarka posiada prowadnice szynowe dla osi X i Y, które są znacznie lepszym rozwiązaniem niż klasyczne rolki często stosowane w tanim sprzęcie (np. Ender 3).

Sądzę, że przy realnych prędkościach druku raczej nie ma to znaczenia... Do 100mm/s najpewniej żadne, powyżej może lekko wpłynąć na jakość, ale większe problemy będą pochodzić z innych źródeł.

Są też jednoramienne drukarki "premium" np. Prusa mini lub RatRig V-Minion, które są oparte na podobnej konstrukcji i drukują bardzo dobrze. Byle nie przesadzać z prędkością... Chociaż i tak ciężko drukować szybciej niż 120mm/s bez większych modyfikacji.

Poszukaj sobie recenzji na zagranicznym YouTube 😉 Tam rozwieją Ci wątpliwości. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.