Skocz do zawartości

Przełącznik, mikrostyk, scalak przełącz styk i wroć do stanu pierwotnego mimo że sygnał się utrzymuje ?


nebraska

Pomocna odpowiedź

Witam

Panownie szczerze mówiąc nie wiem jak to nazwać. Potrzebuje urządzenie, scalak? które jeśli dostanie sygnał to przełączy styk i mimo że na wejsciu ciągle będzie sygnał to ma przełączyć i rozłączyć wrócić do stanu jak było wcześniej dopiero jak sygnał zniknie i ponownie się pojawi to zrób to samo i takw  kółko.

Do czego to potrzebuje, pod procek który po otrzymaniu stanu opadającego FALLING przerwanie wybudzi procek i zrobi co trzeba  i spać, jeśli  stan się utrzymyje cały czas to procek idzie spać ale nie w głeboki sen zamsiat 1uA mam 150uA poniewąz jest ciąglę stan niski na przerwaniu, a chciałbym żeby ten stan znikał mimo że jest zwarty. Zależy mi żeby to pobierało bardzo mały prąd pod ukłąd bateryjny najlepiej do 5uA.

Link do komentarza
Share on other sites

Daj na wejście reset układ skracania impulsu złożony z kondensatora i rezystora. Po takim resecie uP wykona program i pójdzie spać. Jaki to jest mikrokontroler? 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do poboru prądu w stanie uśpionym to już musicie pogrzebać w notach katalogowych tych układów aby wiedzieć co gdzie powyłączać. Ten układ jest najprostszym z możliwych, nie wiem dokładnie jaki sygnał wchodzi na kondensator, może się okazać że będzie trzeba go rozładowywać przy częstych przełączaniach. Na chwilę obecną przy informacjach które otrzymałem nie mogę zaproponować czegoś bardziej wyszukanego 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Nie wiem czy to tak miało być?

1. Wybudzanie z przerwania wciskam i puszczam przycisk i spanie 100nA. 

2. Wybudzanie z przerwania wciskam i trzymam przycisk i spanie 120uA. Procek nie idzie w gleboki sen dopieor jak puszcze przycisk to 100nA.

3. Chciałym uzyskać 100nA jak przycisk jest ciągle wciśnięty.

Na pinie PB4 reset

att.png

Attiny3226 Pinout.png

Edytowano przez nebraska
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W każdym razie ten prąd przepływa przez pa2 możesz przed spaniem wyłączyć pullup powinno pomóc 

EDIT: ah dopiero doczytałem że taki prąd ma być kiedy sw wciśnięty. W takim razie wyłącz wewnętrzny pullup i zamiast jego zastosuj rezystor 1M do plusa. Ale uwaga: taki układ może być podatny na zakłócenia! 

Edytowano przez _LM_
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, _LM_ napisał:

Myślałem że podłączysz przycisk tylko do kondensatora i resetu bez PA2 reset to też przerwanie ale o najwyższym priorytecie 

W sumie masz racje nie potrzebne przerwanie PA2 wystarczy wybudzenie z resetu, podłączyłem jak poniżej i żeby ponownie procek się wybudził to muszę odłączyć zasilanie i ponownie podłączyć, ale to nie stanowi problemu bo własnie krańcówka jak będzie cały czas zwarta to się wybudzi i mimo że zwarta idzie spać potem rozwarcie i zwarcie ponownie Attiny się włącza i ponownie robi co trzeba i śpi.

atti.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.