Skocz do zawartości

Przełącznik, mikrostyk, scalak przełącz styk i wroć do stanu pierwotnego mimo że sygnał się utrzymuje ?


nebraska

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Jeszcze zastanawiam się nad jedną rzeczą w tym układzie. Jest układ radiowy hc12 i potestowalem i super działa. 

Chciałem jeszcze zrobić drugi kanał ale chyba będzie ciężko na jednym resecie.

Teraz działa to tak, że zwarcie krańcówki wysyła pierwszy kanał mimo że jest zwarty wysyła i idzie spać.

Czy da się zrobić na tym drugi kanał?

W przypadku korzystania z przerwań nie byłoby problemu ale na przerwaniu nie jest już tak stabilnie.

Edytowano przez nebraska
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tak na tym samym nadajniku. Chociaż myślałem żeby zrobić po prostu drugi układ jako drugi kanałAttiny +hc. Bardzo małe układy więc płytka PCB bardzo mała mi z tego wyjdzie.

Kanały mam na myśli że krańcówka nr 1 wysyła String "Abc" a kanal 2 czyli krańcówka druga wysyła String "efg"

Edytowano przez nebraska
Link do komentarza
Share on other sites

nie jest to zbyt zdrowe rozwiązanie i raczej bym takiego nie zastosował ale pokazuję że można tak zrobić, pytanie czy jest możliwość że obie krańcówki będą zwarte?

chrome_MRvm5CO5wL.thumb.png.c1aaf3ff7d6fb228b9d33f59847b66b4.png

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Aha i jakbyś jednak chciał z tego schematu skorzystać to zastosuj diody Schottky’ego ponieważ ma mniejszy spadek napięcia niz 4007 (dałem bo była pierwsza w szybkim wyborze z biblioteki podstawowej). No i próbuj coś samemu ogarniać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie dlatego nie bardzo polecam takie rozwiązanie. Trzeba wrócić do schematu pierwszego tylko że z zewnętrznymi pullupami 100k...1M bo przez nie prąd był tak duży. Myślę że jest to ciekawe wyzwanie. Ewentualnie zastosować układ z kondensatorem ale tylko dla gpio. 

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie te rozwiązanie które zasugerowałeś pierwsze daje mi do myślenia już jest bardzo dobrze cieszę się że procek mimo zwarcia idzie spać, ale jakby rozwiązał to nie przez reset a przerwanie wtedy byłaby bajka!

Czy możesz narysować co masz na myśli kondensator -->> gpio?

Link do komentarza
Share on other sites

Wybacz ale nie zbuduje tego za Ciebie, myślę że wskazówki których udzieliłem są dość jasne i przy odrobinie chęci dasz sobie radę z tym projektem 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Brawo! Tylko pamiętaj że przy tak wysokiej rezystancji pullup układ może łapać zakłócenia więc ostrożnie z długością przewodów

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze mam pytanie odnośnie zapisu do EPROM. Z układu o którym była mowa w tym temacie będę wysyłał byte do odbiornika.

Zapis do EPROM będzie wykonywany z 8 razy dziennie co daje około 2880 na rok 2880x34= 97, 920. Jeśli dobrze wyliczyłem to około 34lata.

Wiem że EPROM ma do 100tys zapisów.

Czy powinienem tym się martwić czy szukać np pamięci nieulotnej fram?

 

 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, nebraska napisał:

Wiem że EPROM ma do 100tys zapisów.

Czy powinienem tym się martwić czy szukać np pamięci nieulotnej fram?

Spokojnie eeprom Ci wystarczy...producent podaje do 100tys..ale w rzeczywistości pamięć ta wytrzymuje znacznie więcej (kiedyś eksperymenty na elektrodzie robili) 

A wartość jakiejś zmiennej zapisuj dopiero wtedy jak się ta wartość zmieni, a nie cyklicznie co jakiś czas...coś takiego 

if (zmienna != zmienna_kopia) { 
  //zrob zapis do epprom 
  zmienna_kopia = zmienna;
  }

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.