Skocz do zawartości

Napęd podwozia gąsienicowego


Fireparowka

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem tu nowy, otóż mam do dyspozycji cały warsztat : Tokarka,frezarka,wiertarki stołowe prasy i chciał bym zrobić solidnie podwozie gąsienicowe , otóż gąsienice chciałem wykorzystać po 2 szt. łańcuchów na 1 gąsienice , chodzi mi o kółka rowerowe takie jak są w przerzutkach plastikowe luźno chodzące 4 szt. na jedną gąsienice , i otóż nasuwa mi się pytanie czy silnik poruszający kartridż w drukarce (nie jest krokowy) poruszy tą gąsienice ? mam 2 szt. silników, a 2 sprawa ten model miał by mieć swoje rozmiary tz. troszkę większy np. wielkości 22x15x5 22cm długości 15 szerokości 5 wysokości , chciał bym wiedzieć czy fizycznie to ruszy z miejsca ? I prosił bym o polecenia jakiegoś programu do modelowania 3D w miarę prostego.

Link do komentarza
Share on other sites

Gąsienice napewno poruszy 😉 Ale musisz wiedzieć ile będzie ważył twój robot, oraz jaka jest moc twoich silników. Jeżeli tylko to napiszesz dopiero będziemy w stanie ci pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

CO do programu znam tylko taki jeden, ale odrazu mówię że jest bardzo ciężki w obsłudze "Blender". Mówię ci odrazu jeżeli robot będzie ważył 3-4kg to te silniki na 90% tego nie uciągną.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ta, zależy jakie to silniki trudno gdybać 😉 Jeśli z laserówki to nie jest z nimi tak tragicznie, trochę siły ma, ale nie wiem czy by uciągnął 3-4 kg na gąsienicach. No i dochodzi do tego kwestia przekładni, silnik to nie wyszystko. Na pewno silnik ma jakieś oznaczenia, jak je podasz to postaramy się coś znaleźć 😉 A najlepsze chyba byłoby zdjęcie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

I prosił bym o polecenia jakiegoś programu do modelowania 3D w miarę prostego

Interesuje Cię dosłownie program do modelowania 3D (tworzenie fotorealistycznych obrazków, wymiarowanie "na oko"), czy bardziej program do projektowania (rysunku technicznego) 3D? Jeśli to drugie, to odradzam Blendera (chyba, że ma jakieś "CAD'owskie" pluginy, o których nic nie wiem? Pamiętam tylko, że wymiarowanie opierało się o założenia - 0,010 w grid'zie to np. 1cm...), a polecam Autodesk Inventor 2010 (darmowa wersja dla studentów/posiadaczy kont email z końcówką edu.pl), dosyć popularny jest też SolidWorks. W AutoCAD'zie też jest moduł do projektowania w 3D, ale Inventor to w pewnym sensie rozwinięcie i bardziej intuicyjna obsługa tej opcji.

Link do komentarza
Share on other sites

CO do programu znam tylko taki jeden, ale odrazu mówię że jest bardzo ciężki w obsłudze "Blender"

chłopie to jest prosty program trudny to chyba 3D studio MAX Autodesk'a albo Autodesk inventor.

Jeśli chodzi o blender'a to zacznij od tutoriali PC Formatu 8/2006 9/2006 10/2006. Jeśli go złapiesz w lot to będziesz mógł robić takie rzeczy jak ja 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.