Skocz do zawartości

montaż przycisku i enkodera obrotowego na patchpanelu


daneil737

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam nadzieję że umieściłem post w odpowiedniej sekcji.

Robię pewien projekt, który będzie wymagał umieszczenia płytki pcb wraz z jej sterowaniem w patchpanelu telekomunikacyjnym do umieszczenia w szafie teleinformatycznej (zdjęcie poniżej).

image.thumb.png.8a03e21e76132d33f7987f8d6cb842ee.png

Będzie on oczywiście odpowiednio przystosowany (to nie jest moja część projektu). Sterowanie płytką będzie odbywało się za pomocą dwóch enkoderów obrotowych i przycisku tact switch. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób montuje się takie elementy w obudowach (dla uproszczenia pytania załóżmy że chodzi o dowolną obudowę)? Tj. czy są na rynku jakieś moduły w których można zamontować przycisk lub enkoder czy są elementy przygotowane do zamontowania? Czy są podobne moduły/elementy do zamontowania interfejsu usb? Jak potem można je połączyć z płytką? Jeśli ktoś zna tutorial/stronę internetową na ten temat to również proszę o polecenie. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zwykle wywiercam otwór w panelu, ewentualnie jak otwór jest za duży / zbyt skomplikowany do wycięcia to projektuję i drukuję nakładkę na drukarce 3D. Po coś ten sprzęt powstał, a do tego nadaje się idealnie 😉 

Zastanawia mnie tylko czy musicie używać patchpanelu, czy nie lepsza byłaby zwykła obudowa RACK, gdzie możecie sobie wywiercić / wyciąć otwory pod elementy sterujące...

Link do komentarza
Share on other sites

Rzeczywiście powinienem był to sprecyzować i wydaje mi się że to będzie jednak RACK (o to mi mniej więcej chodziło ale nie wiedziałem że to znaczy co innego) z wywierconymi otworami. Jakie zatem stosuje się do nich przyciski (są jakieś specjalne moduły)? Czy taki jak poniżej będzie ok?

image.png.6ad1e97a7f3012a7dd18df84f32204e8.png

 

Link do komentarza
Share on other sites

42 minuty temu, daneil737 napisał:

Rzeczywiście powinienem był to sprecyzować i wydaje mi się że to będzie jednak RACK (o to mi mniej więcej chodziło ale nie wiedziałem że to znaczy co innego) z wywierconymi otworami.

Patch panel oznacza jeszcze coś innego, ale nie drążmy tematów sieciowych 😛 

42 minuty temu, daneil737 napisał:

Jakie zatem stosuje się do nich przyciski (są jakieś specjalne moduły)? Czy taki jak poniżej będzie ok?

Są to tzw. "przyciski panelowe", charakteryzują się właśnie tym, że najczęściej posiadają gwint, albo gładką powierzchnię boczną, którą można przełożyć przez otwór i wkleić/przykręcić przycisk do panelu. Taki jak podesłałeś powinien być OK 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.