Skocz do zawartości

Połączenie ATmega8 z LCD 1x16


barteq

Pomocna odpowiedź

Witam szanownych forumowiczów, i liczę na ich pomoc. 😅

Chcę stworzyć płytkę do nauki programowania z ATmegą8, złączem KANDA ISP i co najważniejsze ekranem LCD 1X16.

Ekran który chcę kupić to ten LCD 1X16 na AVT

Nie wiem jednak jak połączyć ATmegę8 z tym o to właśnie ekranem.

Niby jest tam opis w pdf, ale nie jest on dla mnie zrozumiały. W google i tutaj też szukałem i nic.

Nie będę go kupował jak nie wiem jak go podłączyć, więc proszę o pomoc bo chcę go kupić XD

Wybrałem ten ekran ponieważ jest najtańszy na tej stronie, a ja mam tam całą listę zakupów.

Więc proszę o szybką odpowiedź.

Jak zawsze gwarantuje browara

Link do komentarza
Share on other sites

Ten schemat jakiś nie zrozumiały.

A poza tym nie wiem który pin w tym LCD jak się nazywa.

Wszystko co zawsze podłączałem to z obu stron była po prostu taka sama nazwa pinu np.

GND --> GND

VCC --> VCC

Ale zauważyłem ostatnio ze niektóre piny łączą się z w ogóle pinami o innej nazwie.

Potrzebowałbym więc, jeśli ktoś jest tak miły schematu dokładnego połączenie ATMEGA8

z Takim samym jak ten lcd lub innym ale z takimi samymi nazwami pinów i schematu tego właśnie LCD żebym wiedział który pin jak się nazywa. Chyba że pisze to na odwrocie płytki z ekranem. Tego nie wiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

barteq, jesteś jednym z największych leni na tym forum! Pod zdjęciem wyświetlacza jest ikonka dokumentu pdf z dokumentacją, gdzie jest opisana na obrazku kolejność połączeń tego lcd a na dole strony masz tabelkę z opisem poszczególnych pinów od 1 do 16.

Wszystko w tym temacie, więc zamykam.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.