Skocz do zawartości

Milibot


Pomocna odpowiedź

Mam dwa nielzależne silniki,i przekładnie na gumki.Silniki są na przodzie robota i gumki z kółek pasowych na silnikach idą aż na tył do tylnich kół.Mając na myśli mocowanie chodziło mi o coś takiego:

--[-----]- -[-----]--

Na końcach tych osiek byłyby koła.Chodzi mi poprostu oto ,jak wykonać takie mocowania(z czego?)

Link do komentarza
Share on other sites

Przemyślałem całą sprawę,i postanowiłem,zę skoro zbliżają się ferie,to bedzie dużo czasu,więc milibota skończę,a line followera(mojego następnego robocika)zacznę troszkę póżniej(być może na feriach).Milibota skończę,ale będzie to coś w rodzaju robota kroczącego,ale wykonanego tak,jak to się często robi w robotach beam 😉(najprościej jak się da,tylko 2 silniki,nogi z drutu)

[EDIT]

Okazało się,że silniki z cd-romu mają zbyt małą moc,aby przesunąć nogi.Z powodu,że wiele projektów rozpocząłem,ale już nie skończyłem,postanowiłem raz coś skończyć i zrobić to porządnie,dlatego na napęd poświęce ES-30-stki.Postanowiłem też,dla całej elektroniki zrobić obudowę,na wierzchu zostawić tylko mikrokontroler i przycisk reset.Podwozie z klocków LEGO,przód ślizgaj ący się na diodzie LED 10mm., a tylne koła wycięte otwonicą z pleksy o grubości 4mm.

//daniel93

Scaliłem posty.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale uważaj plexi będzie się ślizgać musisz sprawić, aby miały dobra powierzchnie i powinny być szersze niż te 4mm. Ja mam koła z gumy szer.1,5cm wys. 4cm i przy trochę mocniej dociążonej tylnej osi(tej bez napędu) to te z przodu (z napędem) czasem się ślizgają po dywanie oczywiście podczas obrotów o 360°. Ja mam te serwa i po 1 są trochę wolne a po drugie trochę głośno chodzą, ale najważniejsze, że są mocne 😉

Jak chcesz to mogę nagrać filmie i jutro pokazać.

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz wyciąć 4mm pasek gumy z dętki i przykleić do plexy, powinno być sporo lepiej.

W ogóle lepiej kupić zestaw kółek do rolek.

Za 20zł kupiłem 4szt kauczukowe na allegro.

Link do komentarza
Share on other sites

Z powodu iż mostki na tranzystorach nie poradziły sobie z silnikami serw,zastosowałem z braku czasu i chęci poprostu BD139,jakoś obejdę się bez jazdy w tył 😐 .I teraz moje pytanie:na złącze kolektor-emiter dałem zaporowo diode 1N4006;czy nada się do tego celu(ma chronić tranzystory przed spaleniem).A t5ak przy okazji to zastosowałem jako koła koła "pasowe" ze starego(bardzo starego)magnetofonu.Kółka te mają szerokość 5mm,są odlane ze stali,przez co trochę ciężkie(ale ES-30-stki sobie z nimi radzą),co najlepsze koła te wogóle nie mają rowka na pasek,są całkowicie płaskie,a co najlepsze mająm otwór 6mm z delikatnymi wewnętrznymi rowkami,przez co idealnie pasują na "ośki" serw.

Czy diody 1N4006 nadadzą się do tego celu?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli ma chronić przed prądami płynącymi w drugą stronę lub silnymi impulsami napięcia to tak, ale powinieneś dać tam diodę Zenera dopasowaną odpowiednio do Vce występującego w układzie. Oczywiście podłączoną zaporowo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.