Skocz do zawartości

Urządzenie sterujące Grzałka do CO zasilaną z fotowoltaiki ON-Grid!


krolikbest

Pomocna odpowiedź

Witam

Generalnie chciałem Wam przedstawić projekt którego celem jest nadzorowane sterowanie grzałką do bufora ciepła (lub CO) zasilaną przez fotowoltaikę ON-Grid. Mój układ składa się z płytki zgodnej z Arduino Pro Mini, esp-01, przekaźnika tranzystorowego typu SSR i kilku innych elementów. Zadaniem tego układu jest monitorowanie produkowanej mocy przez falownik Froniusa. Realizowane jest to poprzez sieć wifi po protokole TCP a ramka jest w standardzie Modbus TCP.

Układ na bieżąco odczytuje moc jaką falownik generuje i w zależności od jej wartości część (nadwyżkę powyżej wartości progowej - o tym za chwilę) przeznacza na specjalnie wydzielone gniazdko elektryczne. Jak można się domyślić, istotnym elementem jest tutaj przekaźnik SSR. Mój układ generuje sygnał PWM, który wysterowuje wyjścia przekaźnika. Działa on w zakresie od 24 do 380 VAC.

Wspomniana wartość progowa to wartość jaką użytkownik (czyli ja) wprowadza do opisywanego układu za pomocą wbudowanego w mikrokontroler atmega prostego serwera http. Jest ona niejako zarezerwowaniem mocy na inne urządzenia stale działające w domu typu sprzęt AGD. W przypadku, jeżeli falownik nie produkuje wystarczającej mocy na zasilanie grzałki, czyli wartość mocy na falowniku jest poniżej zadeklarowanej wartości progowej, napięcie na dedykowanym gniazdku do grzałki jest zerowe. Całość można zobaczyć:

Cenna będzie każda uwaga i zapytanie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.