Skocz do zawartości

Bascom jak to jest z komendami ??


rybok_999

Pomocna odpowiedź

Zacznę od tego że poszukuje na internecie od kilku dni lecz nie mogę znaleźć.

Chodzi mi o komendy do bascoma. Czytam Helpa oraz "Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku Bascom" ale nie bardzo rozumie o co chodzi.

Napisze co chce osiągnąć aby lepiej można było zrozumieć o co mi chodzi.

1) Robot włącza silniki i jedzie sobie po za tym miga lampka. To jak ma jechać to wiem lecz nie wiem co zrobić aby podczas wykonywania takiej operacji migała mi dioda.

2)Przyciskam guzik robot rusza ( powiedzmy jedzie cały czas prosto przez 30 sekund) I podczas naciskania tego guzika włącza się również wyświetlacz na którym jest określony napis i znika on po 5 sekundach a nie dopiero jak robot skończy zadanie.Jak zrobić aby napis zniknął po tych 5 sekundach ?

Gdzie mam szukać odpowiedzi na ten temat ? Mógłby mi ktoś dać jakąś małą wskazówkę ?

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Poprawiłem błędy w pisowni. Staraj się pisać zrozumiale dla innych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zapewne temat trafi do kosza, masz na forum kurs programowania, jak nie rozumiesz to na forum nie ma pedagogów, ciężko wytłumaczyć. Ewentualnie z książek polecam "Mikrokontrolery dla początkujących". A jak wogóle nie rozumiesz o co chodzi w programowaniu to zacznij od programowania komputerów, np. w pascalu

Link do komentarza
Share on other sites

Chechli, Chodzi o to że ja rozumie to co jest na forum ale chce isć dalej a tego nie ma na forum w kursie dlatego pytam. I co do tego że na forum nie ma pedagogów to jasne ale zważ na to że forum jest do rozmowy i mozna pytać o co sie chce. Ciekawe czy jak zaczynałes to wszystko wiedziałeś i o nic nie pytałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

forum jest do rozmowy i mozna pytać o co sie chce

Masz rację forum jest do rozmowy, pytać można o wszystko oczywiście, ale jeśli nie chcesz aby twój post/temat wylądował w koszu, to wypadałoby pytać o rzeczy związane z tematyką forum. Ponadto jeśli nie wykazujesz choć odrobiny samodzielności to nie licz na to, że ktoś poda ci wszystko na tacy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

to zacznij od programowania komputerów, np. w pascalu

Chechli mam do ciebie pytanie ja też co dopiero zaczynam. Pierwszy raz widzę że ktoś napisał coś o programowaniu komputerów, nie wiem o co chodzi bo widzę to pierwszy raz, ale napisałeś że jest to dla początkujących może podałbyś mi jakiś link na temat programowaniu komputerów? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście nie przerabiałem tego kursu na forum, ale zagadnienia jakie podaje rybok_999, w pierwszym poście są na tyle proste, że muszą tam być, w książce o której pisałem jest to zaraz na początku, timer zlicza do 1 sekundy czy ile tam i zmienia stan wyjścia diody na przeciwny i miga wszystko jak trzeba. Sekundy zliczasz w jeszcze jednej zmiennej i jeżeli jej wartośc wynosi 5, to wygaszasz napis, jeżeli 30 robota. Z nicku wnioskuję, że kolega może mieć 11 lat, niestety na forum nie wiemy komu odpowiadamy. Ja osobiście naukę programowania zacząłem od tutoriali na DarK Cult of C++ (kto chce, niech wpisze w googla), potem w liceum był pascal, łatwy, ale mało funkcjonalny, w zeszłym roku trafiłem na diodę, zrobiłem światłouba teraz kończę autorskiego robota z uC i uczę się asemblera. Jeżeli wiesz, co chcesz umieć i konsekwentnie się tego uczysz, to wszystko zrozumiesz, byle nie przeskakiwać do przodu jakiejś "nudnej" części materiału 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie mówie że ktoś ma robić cos za mnie tylko poprostu bawie sie narazie robie testy i kombinuje jak mam to zrobić. Siedze nad tym juz ładnych kilka dni czytam szukam i nie moge nic znalesc wiec dlatego napisałem temat.

Dzięki Chechli, teraz juz wiem czego mam szukać. Jasno mi to wytłumaczyłes i własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.