Skocz do zawartości

Zasilanie 5V ?


soban

Pomocna odpowiedź

Witam 🙂

Dalej pracuję nad moim robotem Minisumo BAQ i mam pytanie odnośnie zasilania , a mianowicie jak zasilacie swoje roboty napięciami 5-6V. Zauważyłem , że 90% robotów na Diodzie tak działa a szukałem baterii o takim zasilaniu i nic nie znalazłem. Proszę o jakąś stronę internetową. Oczywiście akceptuje wszystkie rodzaje baterii od normalnych po akumulatorki itp. nie ukrywając , że najbardziej zależy mi na jak najcieńszych - najmniejszych i "ładowalnych"

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję

Link do komentarza
Share on other sites

Praktycznie wszystkie nowe konstrukcje są zasilane lipolkami, minisumo zwykle 2s1p/3s1p, ewentualnie, przy bardziej prądożernych silnikach np 2s2p (pozwala to na lepsze rozmieszczenie ich, nie trzeba pakować jednego wielkiego pakietu tylko np 2 małe, w wolne miejsca, a te zwykle są rozmieszczone symetrycznie). No a co do obniżenia napięcia to dla silników jest to rzadko stosowane, raczej dla elektroniki - zwykły stabi liniowy, 7805 lub w bogatszej, bardziej oszczędnej wersji 2940.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zależy jakie masz silniki i ile czasu chcesz nim działać. A, no i wiadomo, nie kupuj jednego pakietu, tylko minimum 2. O ładowaniu lipoli było zyliard razy na forum, ładuje się je metodą CC/CV (constant current/costant voltage - stały prąd, stałe napięcie).

No może do 2s i 3s 7805 "ujdzie", ale gdy mamy 6s (22,2V) to sprawność jest niższa niż 25%! Można sobie jajka smażyć na nim.

Zgadzam się, ale kto pakuje 6S do minisumo 🙂 ? A o tym pisałem, może wypowiedziałem się niejasno.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.