Skocz do zawartości

Podłączenie dzwonka do domu pod ESP32


mefmund

Pomocna odpowiedź

Hej, jakiś czas temu urodził mi się syn i pojawił się problem, że jak ktoś przychodzi, czy to goście czy kurier to dzwonek budzi dziecko. W związku z tym wpadłem na pomysł żeby wpiąć się ESP pomiędzy dzwonek, a włącznik.

Czy ktoś pomógłby mi z tym jak to (za pomocą czego) się wpiąć w linię pomiędzy włącznikiem, a dzwonkiem? Zależałoby mi żeby dało się wykrywać wciśnięcie guzika i żeby można było zrobić tryb cichy. Obsługę softu ogarnę, bardziej mam problem z dobraniem elektroniki. Do rozłączania to przekaźnik, ale nie wiem jak wykrywać, że włącznik został wciśnięty

 

Link do komentarza
Share on other sites

Przy tak ogólnym zapytaniu trudno o sensowną odpowiedź. Najprościej - zainstalować dodatkowy wyłącznik i nim w razie potrzeby odłączać dzwonek. Jeśli takie rozwiązanie z jakichkolwiek nie jest odpowiednie, to należałoby poinformować dlaczego. I z tego być może wynikną założenia do projektu.

Tak na początek, w zasadzie w ślepo, proponuję zapoznać się z tym - jako ew. punkt wyjściowy do dalszych rozważań.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to może być nawet zasilacz, który wpięty przy dzwonku, zasilał będzie na tyle długo mikrokontroler (z pojemności w zasilaczu), żeby nadać wiadomość. Bluetooth LE i beacony. Odbiornik aplikacja w telefonie, czy drugi mikrokontroler i dowolna forma powiadomienia. W sumie, czy to ma być sterowalne: dzwonek/patent? Pewnie nie raz zdarzy się zapomnieć zmienić, można od razu przestawić się na coś innego na dłuższy czas.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.