Skocz do zawartości

Budowa robota - jak zacząć?


Proton_ck

Pomocna odpowiedź

Witam.

Postanowiłem zagłębić się w świat robotyki i chce w przyszłości zaprojektować oraz zbudować własnego robota. Jestem konstruktorem jednak na co dzień zajmuję się raczej projektowaniem konstrukcji stalowych głownie zbiorników, z automatyką czy robotyką ma to niewiele wspólnego. Piszę z prośba o jakieś podpowiedzi od czego zacząć, myślę o kupnie zestawu np. Arduino forbot mistrz robotyki i przerobieniu sobie tego. Czy to ma sens? Ktoś miał taki lub podobny zestaw i chciałby się podzielić opinią?

Serdecznie zapraszam do dyskusji oraz dziękuje za każdą odpowiedź. 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@Proton_ck witam na forum 🙂 Jako autor nie będę zachwalał (zbyt mocno) kursu Forbota, ale jestem przekonany, że to będzie dobry start. W razie wątpliwości możesz sprawdzić komentarze pod kursami, znajdziesz tam wiele zadowolonych osób. Jeśli masz jakieś konkretne dylematy na tym etapie to śmiało pytaj!

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Mam parę dylematów bo nie wiem czy nie porywam się trochę z motyką na księżyc, czy nie lepiej przerobić sobie kursu elektroniki i arduino 1 stopnia i dopiero potem jak się wciągnę to zacząć coś więcej.

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Proton_ck napisał:

czy nie lepiej przerobić sobie kursu elektroniki i arduino 1 stopnia i dopiero potem jak się wciągnę to zacząć coś więcej.

Zdecydowanie lepiej zacząć od podstaw. Znacznie ułatwia to potem zrozumienie niektórych zagadnień i wyborów projektowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W moim skromnym przypadku, przy budowie własnego robota pomogła znajomość pierwszej części kursu Arduino, kursu... budowy robotów i dwa tematy z drugiej części kursu.

Część pierwsza kursu pomogła mi ogarnąć absolutne podstawy.
Kurs bodowy robotów pomógł mi z późniejszym planowaniem logiki i bardziej praktycznie pokazał poznane w kursie Arduino własne funkcje.
Dwa tematy z drugiej części, do których się uciekłem przed przystąpieniem do kursu, to obsługa termometra i czujnika wilgotności DHT11 i podstawy millis.

Do tego forum - przy pomocy forumowiczów ogarnąłem temat maszyny stanów, co pozwoliło mi przepisać pierwszą własną logikę i pozbyć się delay() na rzecz millis(). 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.