Skocz do zawartości

Szukam pracy jako programista systemów embedded


Pomocna odpowiedź

Cześć,

w mojej aktualnej firmie (pracuje w niej od 7,5 roku) dzieje się znów bardzo źle. Szukam pracy jako program ista systemów embedded.

Mam doświadczenie w programowaniu mikrokontrolerów ARM Cortex-Mx (głównie STM32) w języku C/C++. Znam też podstawy systemu operacyjnego FreeRTOS. Ostatnio skończyłem kurs programowania MCU ARM w języku assemblera - tutaj link do kursu:

https://www.udemy.com/course/arm-assembly-programming/

Poza tym posiadam praktyczne doświadczenie w "programowaniu" układów FPGA w językach VHDL i Verilog. Szczególnie dobrze znam układy FPGA firmy AMD (Xilinx) i "Gowin Semiconductors" - wykonywałem na ich podstawie projekty dla klientów mojej firmy (rynek morski).

Posiadam także dobrą znajomość OS Linux. Poza tym mam kilkuletnie doświadczenie w programowaniu w językach C# i Java. Uzywam też pomocniczo języka Python w pracy (znajomość frameworków "OpenCV" i Keras).

Potrafię także zaprojektować elektronikę zarówno cyfrową jak i podstawowe układy analogowe.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Według mnie jest niezły - jasno poprowadzony. Duzo przykładów kodu w asemblerze i to dobrze dobranych do materiału. Przed tym kursem potrafiłem już programować w kilku assemblerach (x86, amd64, Intel8051,Z80, MOS6502, SPARC) więc może przez to było mi łatwiej. Opisane łączenie kodu assemblera i C (importy i eksporty, wstawki assemblerowe w C). Programowanie FSM'ów i funkcji lookup, implementacja podstawowych struktur danych w assemblerze i algorytmów. Omowienie formatów liczb zmiennoprzecionkowych i przykłady wykorzystania FPU z ARM Cortex-M4. Poza tym programowanie róznych peryferów ARM Cortex_M "from scratch" w assemblerze. Ten kurs jest lepszy od darmowych kursów progarmowania ARM w assemblerze, które udaało mi się znaleźć.

BTW: to co według mnie jest niedogodnościa to fakt iż, cały kurs jest prowadzony w IDE "Keil uVision" (można za darmo pobrać wersję Comunity). Wiele dyrektyw i ogólnie składnia assemblera z Keil'a rózni się od tej z kompilatora GNU GCC i to jest problem.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.