Skocz do zawartości

Jaki oscyloskop kupić?


Piotr66

Pomocna odpowiedź

Zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki na forum, jest sporo tematów, które mogą być pomocne - np. ten: 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam!

Ja mam cyfrowego Hanteka 

https://allegro.pl/oferta/hantek-dso2d10-2-kanalowy-oscyloskop-100mhz-13316742869

Mam też analogowego Tektronix 465B, dostałem jako miły prezent

Mam też Kabid K7001 z 1980 roku, po wymianie zużytej, rosyjskiej lampy na polską nieużywaną, tak wygląda

I jeszcze Hantek

Ogólnie zależy do czego ten oscyloskop ma być.. jak do zabawy, to byle jaki, stary analog starczy.

Ja mam teraz porównanie, potrzebuję do audio, tak więc potrzebna mi cyfrówka, do pokazania przebiegu w układzie cyfrowym, to zabaweczka z Allegro za 200zł jest wystarczająca

LEFT.thumb.jpg.6ebfb5d6ed41fba8b0284b5a2a474a33.jpg

sinus.thumb.jpg.052e75f154f4df8fc44328d5e55cae8f.jpg

465B.thumb.jpg.8ffe73e357babc206812116de51e52f0.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Kuba83 napisał:

do pokazania przebiegu w układzie cyfrowym, to zabaweczka z Allegro

Takie rozróżnianie to nieporozumienie. To, że przebieg cyfrowy ma zasadniczo dwa stany nie oznacza wcale że nie chcemy oglądać zjawisk "dodatkowych", takich jak nieprzewidziane szpile, zaburzenia zbocza przebiegu itd. .  Właśnie do wychwytywania takich zaburzeń oscyloskop jest najbardziej przydatny.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, jand napisał:

Takie rozróżnianie to nieporozumienie. To, że przebieg cyfrowy ma zasadniczo dwa stany nie oznacza wcale że nie chcemy oglądać zjawisk "dodatkowych", takich jak nieprzewidziane szpile, zaburzenia zbocza przebiegu itd. .  Właśnie do wychwytywania takich zaburzeń oscyloskop jest najbardziej przydatny.

Witam!
Za to do analogu musisz mieć jeszcze lepszy sprzęt.

Nie namawiam nikogo do zakupu zarówno szmelcu, jak i Agilenta(tego za cenę dobrego, używanego auta), jak ktoś jest pasjonatem jak ja, to te 3 stare oscyloskopy mi starczą, gdybym zarabiał na tym, to bym kupił minimum Siglent/Owon albo cyfrowy, używany Tektronix.

Zresztą ja potrzebuję oscyloskopu do zobrazowania sinusa 1kHz, łącznie z widokiem na zniekształcenia, przesterowanie czy na przykład poziom przydźwięku sieci 50Hz.

Oscyloskop potrzebny jest jak układ się wzbudza....zobacz sobie, ile syfu na wyjściu daje końcówka mocy 2x3W PAM8403.

A ten układ niby "tylko trochę szumi" , a potem na przykład spalone kolumny, bo poszło 50kHz o sporej amplitudzie.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.