Skocz do zawartości

STM32 L4 "No ST-LINK detected"


rutrap

Pomocna odpowiedź

Dobry wieczór, posiadam płytki Nucleo L476RG, próbuję uruchomić na nich komunikację na interfejsie CAN1. Podczas pracy w domu wgrałem program, potestowałem odłączyłem, spakowałem z laptopem i na drugi dzień uruchomiłem ten sam zestaw (płytki, laptop, program) w pracy. Po modyfikacji programu i próbie wgrania pojawił się błąd z tytułu "No ST-LINK detected".

Reinstalacja sterowników, czyszczenie, rdzenia, reset rdzenia itd itp nie pomagały. Spakowałem i uruchomiłem ponownie w domu i tu o dziwo bez kombinacji jak dzień wcześnie uzyskałem połączenie i wgrałem program. Co to może być? Moje stanowiska w pracy i w domu różnią się tylko netem oraz mam w pracy stację dokującą HP. 

Sprawdzę tą stację jeszcze bo dopiero teraz na to wpadłem, ale jakby ktoś miał jakiś pomysł jeszcze to proszę o informację.

 

Po odłączeniu stacji dokującej wgrywanie programów działa bez problemu.

Edytowano przez rutrap
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@rutrap ciekawa sprawa, chyba nigdy tutaj nie było jeszcze takiego problemu. Znalazłeś jakieś rozwiązanie, czy po prostu przestałeś podłączać układ do stacji dokującej?

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam miałem podobny błąd jak miałem odpalone w tym samym czasie STMstudio i aplikację do wgrywania programu do procka, jak wyłączyłem STMstudio to mogłem normalnie wgrywać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 23.02.2024 o 12:40, Treker napisał:

@rutrap ciekawa sprawa, chyba nigdy tutaj nie było jeszcze takiego problemu. Znalazłeś jakieś rozwiązanie, czy po prostu przestałeś podłączać układ do stacji dokującej?

Chodziło o wyłączenie funkcji mass storage. Jeśli dobrze rozumiem to gdy to jest włączone system wykrywa pamięci wewnętrzną "płytki nucleo" jako pamięć masową. Opcja wyłączenia nie jest jednak taka oczywista, nie ma jej nigdzie w ustawieniach. Pojawia się tylko podczas upgreadowania firmwaru za pomocą STLinkUpgrade. Obraz wyjaśni więcej niż słowa zatem:
SofLit_0-1706708891249.thumb.png.170432baa01f045c3d8c674d0ce63f10.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dodam jeszcze tylko informację, że ponowne włączenie opcji mass storage, dokładnie w taki sam sposób jak jej wyłączenie, nie spowodowało tego błędu, który był wcześniej. Czyli wyłączyłem, i wgrywanie działało więc włączyłem ponownie i wgrywanie nadal działa 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.