Skocz do zawartości

Skąd są te kołka?


ziober

Pomocna odpowiedź

Witam. Dziś "kupiłem" od mojego dziadka takie oto kołka za 1,5 flaszki 😋 (alusy 😋). Wie ktoś moze skąd one są? Bo dziadek mi mówił ze je znalazł na złomie 🙂. Oraz mogłby mi ktoś powiedzieć jakbym mógł połączyc te kołka z silnikiem od CD? srednica ośki silnika ma 1mm natomiast srednica otworu w tych kolkach 6mm wie ktoś jak mozna to ze soba połączyć?

ABCD0015.thumb.JPG.c321ec215706c31fe7adac30304f4694.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Do gąsienic są na prawdę w sam raz.

Jeśli silnik od CD’ka je uciągnie, to można spróbować kupić drut 6mm i na środku wywiercić otwór o średnicy 1mm, a następnie taki drut wbić do oryginalnego otworu w kółku. Problemem jest tylko zrobienie tego otworu idealnie na środku.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, przeciez pisałem, że to alusy 😋 kółka maja srednice 3,5 cm. Gąsienica pasuje na nie w sam raz 😃 Widzialem ze dziadek ma też mniejsze 🙂 powiedział ze jeszcze jutro coś poszuka 🙂. A wracając do tej gąsienicy to mam gąsienice z klocków lego, 2 kołka się w niej spokojnie mieszczą ale 3 już ledwo co 🙂 Bardziej jestem za tym 2 wariantem z 3 kołami w jednej gąsienicy. A silniczki od CD powinny sobie poradzić 🙂 ( każdy silnik będzie napędzał 1 koło - w sumie 6 silników) będe jeszcze zapinał do nich przekładnie pewnie coś koło 1:3 🙂 tylko gdzie ja to upchne.... 🙁

ABCD0017.thumb.JPG.e2dc4dc757a50c5ba6c97d14928fa64a.JPG

ABCD0016.thumb.JPG.c9423952b29dbe1a88b47a937fa777ba.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.