Skocz do zawartości

Shield do płytki MSX Arduino


simons953

Pomocna odpowiedź

Witam. Mam problemy gdy podłączam koszyk baterii do shielda MSX z kursu budowy robota, natychmiast bezpiecznik zaczyna sie grzać i dymić. Baterie kupiłem oddzielnie od zestawu ponieważ tamte już wcześniej wykorzystałem i są to AA 1,5 alkaliczne. Zdjęcia baterii i shielda zamieszczam poniżej 

IMG_20240316_150830.jpg

IMG_20240316_150837.jpg

Edytowano przez simons953
Link do komentarza
Share on other sites

@simons953 witam na forum i przepraszam za późną odpowiedź - dopiero teraz dotarłem do tego tematu. Czy problem jest nadal aktualny? Jeśli tak to sprawdź proszę, czy taki same efekt uzyskujesz, gdzie shield jest odłączony od Arduino. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź też miernikiem, czy na czerwonym wyjściu z koszyka jest faktycznie plus - wykluczymy błąd w produkcji koszyka (zamienione bieguny).

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Sprawdzałem na każdy możliwy sposób koszyk baterii, baterie, przewody, zaworki od przewodów, włożenie przewodów do zaworek i wydaje mi sie, że mam wadliwego shielda. Nawet po podłączeniu tylko poprzez arduino shield zaczyna sie grzać a nie jest do niego podłączone żadne inne zasilanie. Jest szansa, aby dostać inny shield? 

Link do komentarza
Share on other sites

@simons953 możesz jeszcze sprawdzić jakie napięcie spada po włączeniu i co konkretnie się grzeje. Napisz wtedy w sprawie reklamacji do Botlandu jeżeli masz pewność że uszkodzenie nie nastąpiło np przez zwarcie do czegoś metalowego co było na stole.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.