Skocz do zawartości

Zamiennik do wyświetlacza 7 segmentowego podwójnego "SGS0818B+2" / "LDS-4201LB B"


Pomocna odpowiedź

Dzień dobry,

mam małą lodówkę z wyświetlaczem 7 segmentowym; część segmentów się przepaliła i chciałbym go wymienić.

Oznakowania są dziwne

Nadruk na wyświetlaczu to LDS-4201LB B, natomiast na wierzchu była naklejka z opisem GS0818B+2

Wydaje mi się, że jest to zmodyfikowany wyświetlacz - nie mogę znaleźć czegoś co go zastąpi; ma piny (8) tylko z jednej strony

pozdrawiam

Michał

 

Link do komentarza
Share on other sites

@MIchalW84 witam na forum 🙂 Raczej będzie ciężko. Masz może zdjęcie tego wyświetlacza, aby zobaczyć jak dokładnie są wyprowadzone te piny?

Link do komentarza
Share on other sites

Walczę z tym samym problemem też szukam wyświetlacza.

Po wylutowaniu jest jeszcze oznaczenie KPD-4201 znalazłem w sieci tylko opis d4201g/h.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zobacz do tego linku od strony 24. Na elektrodzie wskazano ten typ wyświetlacza jako zamiennik. Należy ustalić czy ten wyświetlacz z lodówki ma wspólną anodę, czy katodę, kolor świecenia oraz porównać kolejność wyprowadzeń i wymiary mechaniczne. Wielu producentów produkuje wyświetlacze o różnych oznaczeniach, ale często są one identyczne pod względem parametrów z wyświetlaczami innych producentów. 

Link do komentarza
Share on other sites

To może być wyświetlacz z serii EYD-4021GX - link do dokumentacji. Podobno wyświetlacz ten jest trudno osiągalny. Ktoś na elektrodzie rozwiązał to montując "zamiennik" tego wyświetlacza z prostokątnych diod i diod SMD w drugiej wersji. Można by się pokusić o zaprojektowanie miniaturowej płytki drukowanej dla tego wyświetlacza z diodami LED - SMD. Do tej płytki próbować próbować dopasować obudowę z uszkodzonego wyświetlacza lub wydrukować prostą obudowę na drukarce 3D. Link do opisanego rozwiązania.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hmmm trochę overkill z produkcją własnego wyświetlacza 🙂

napisałem też bezpośrednio do producenta, może coś podpowiedzą, albo mają jakieś leżaki na stanie

Link do komentarza
Share on other sites

Od strony elektrycznej taki wyświetlacz to nie problem. Większym problemem jest strona mechaniczna takiego wyświetlacza. Wymiary zewnętrzne, rozstaw i położenie wyprowadzeń oraz diod LED - SMD. Można próbować odzyskać korpus z uszkodzonego lub podobnego mechanicznie wyświetlacza i wymienić płytkę z uszkodzonymi diodami LED. Podobnie jak w linku powyżej. Tylko płytkę trzeba zaprojektować, tak aby diody LED oświetlały odpowiednie okienka w korpusie wyświetlacza. Poniżej przykładowa płytka naprawcza takiego wyświetlacza.

image.thumb.png.6fc7d04b21fd5200e37dea2a1a407699.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.