Skocz do zawartości

jak przesłac tablice przez rf24L01


Pomocna odpowiedź

(edytowany)

a ten nagłowek  <cstdint> lub <stdint.h>   w którym miejsu w kodzie dac ? tuż za  

#include <SPI.h>
#include <nRF24L01.h>
#include <RF24.h>

??????       kiedys probowałe zarówno    C jak i C++   i  to była dla mnie walka z wiatrakami .... teraz próbuje jak mawia Mirek Kardaś kocie arduino ...

Edytowano przez domel1
(edytowany)

@ethanak, o widzisz, przyzwyczajenie z g++, hehe.

@domel1, jest jeszcze micropython na esp32/esp8266. Jak dla mnie prostszy/szybszy w pisaniu od arduino. Chociaż wolniejszy w działaniu i nie zawsze wszystko jest w postaci gotowych bibliotek.

Edytowano przez orb777
36 minut temu, ethanak napisał:

stdint.h jest włączany przez Arduino.h, a Arduino.h jest automagicznie włączany dla plików *.ino

czyli gdzie w końcu go umieścić  w kodzie ?  sorry  ze tak mi trzeba tłumaczyc łopatologicznie ale to na serio łatwe nie jest 

ale w odbiorniku w tej cześci kodu 

  if (radio.available()) {
    uint8_t text[32] = {};
    radio.read(&text, sizeof(text));
    Serial.println(text);

to sie nie kompiluje  wyrzuca bład         
Compilation error: no matching function for call to 'println(uint8_t [32])'           co to znaczy ?

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...