Skocz do zawartości

Jaki LCD wybrać


galczys

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie,

Nie wiem czy temat zakładam w dobrym dziale, ale najwyżej przeniesie się.

Mam takie pytanie. Chciałbym doradzić się w jaki wyświetlacz lcd/tft inwestować.

Mianowicie chciałbym sobie hobbystycznie stworzyć na atmedze może później ARM'ie urządzenie ( coś w stylu tabletu ) do sterowania różnymi zbudowanymi w przyszłości urządzeniami. Jeśli miał by to być swego rodzaju tablet to najlepiej by był to wyświetlacz dotykowy i coś powyżej 5". Zastanawiałem się nad Sharpem (LM80C27 11.5") ale z dokumentacji wyczytałem że nie ma wbudowanego sterownika i trzeba by było ciągle odświeżać.

Jeśli mógłbym prosić to doradźcie jaki wyświetlacz kupić, lub może gdzie jest ciekawy wybór tych matryc ( jak zajrzałem na stronę TME to ceny mnie przeraziły).

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Post raportowany i edytowany (pisownia).

Link do komentarza
Share on other sites

Widać że już szukałeś na temat wyświetlaczy LCD/TFT i pewnie wiesz, że atmega nie uciągnie wyświetlacza powyżej ~2", w rozsądnym czasie, ARM może tak (zależy jaki). FPGA na pewno.

Taniej nie dostaniesz. A ceny normalne w detalu.

Kup IPada wyjdzie taniej albo smartfona ewentualnie tablet i z demobilu użyj, albo pisz tylko soft.

ps. jak nie jesteś pewny czy ten dział, to nie pisz. Pfff najwyżej się przeniesie, SAMO?

ps2. rażące błędy ortograficzne.

ps3. cząstki hadronu planuję rozpędzić do prędkości światła i potem je zderzyć, jaki wielki zderzacz hadronów kupić, bo na allegro niema?

Jaki kupić? Taki na który Cię stać, to drogie hobby, pomimo wszystko.

Mam nadzieję, że ci się uda to zrobić, ale nie wieże, sorry.

Link do komentarza
Share on other sites

Po prostu wyświetlaczami nie bawiłem się jeszcze do tej pory ( w sumie jedynie alfanumerycznymi ). Interesuję się tym tematem i planuję wykorzystać go w poważniejszym projekcie. Interesowało mnie jedynie nakierowanie na jakąś ciekawą matrycę z opcją czujnika dotyku, wbudowanym sterownikiem ( bym nie trzeba było ciągle odświeżać ) i wielkością powyżej 5".

Chciałem się jedynie doradzić bardziej doświadczonych osób. Bardzo przepraszam, jeśli kogoś uraziłem moją niewiedzą i trywialnym pytaniem. Następnym razem zastanowię się przed ponownym pytaniem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zainteresuj się sterownikami np. z serii S1D13 - Jakaś obszerniejsza (program+wolne porty) Atmega powinna dać radę. Temat zamykam i przenoszę, bo z tematyką forum ma niewiele wspólnego ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.