Skocz do zawartości

Elementy konstrukcyjne


SeerKaza

Pomocna odpowiedź

RaV, około 300zł.

SeerKaza, ale jak masz opłacone? Rozwiń tą myśl bo coś mi się wydaje że jakieś herezje tu wygłaszasz!

Uczę się jestem poczęści na utrzymaniu rodziców wiec składki mam popłacone tak samo jak student który pracuje niemusi sie wtedy na niego płacić wszystkich składek

Link do komentarza
Share on other sites

hehehe, nic z tego. Płacisz "wszystko" czyli ok 300zł w pierwszych dwóch latach. Do tego musisz mieć księgowość itd.

Ja mam tak fajnie, że ponieważ pracuje na etat i mam własną firmę to płace dwa razy składkę zdrowotną - czyli prawie 250zł miesięcznie w piec. Za 500zł/miesiąc miałbym niezłą opiekę lekarską 😉

Niestety z takich drobnych zleceń nie masz szans wyżyć. Nie ma sensu zakładać firmy. Bez obrotu rzędu 1000zł nie masz o czym marzyć żeby wyjść na zero. A 1000zł to tak 20osób po 50zł. Znajdziesz co miesiąc 20osób? Wątpię.

Fajnie, że chcesz rozwijać swoje umiejętności i zarazem innym pomóc. Może na początek zrób to bez zakładania firmy? Jak chcesz kupić jakąś maszynę to pomyśl o zrobieniu tego na rachunek innej firmy.

Jak zaczniesz mieć regularnie jakieś prace to wtedy pomyślisz o zalegalizowaniu całości, ale obawiam się, że poza fazę zabawy nigdy to nie wyjdzie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tylko że tu sie rozbiega wszystko oto że ja mieszkam na wschodzie polski w Białymstoku i wiecie te wszystkie akcje wschodzacy Białystok itd i jest takie coś że zakładajac firme można dostać 20 tys dotacji na maszyny czy inne srodki stale. Waruneki są takie że po pierwsze musze udowodnic że te maszyny są mi potrzebne do dzialalności kolejna to że musze prosperować cały rok. Przez rok niezarabiając wiele podatek dochodowy mi odchodzi bo odliczam maszyny wiec płace tylko ZUS czyli 300 zł miesięcznie w rok daje mi to 3600. A mam maszyny za 20 000 . Wieć jestem 16600 na plus. I jest jednak realna szansa że jednak sie rozkrece i mi sie powiedzie

Link do komentarza
Share on other sites

Tak na to patrząc to się opłaca 😋 Gorzej, jak Państwo jednak stwierdzi, że tą kasę należy zwrócić.

Jak masz dojście do takiej gotówki to jednak pomyśl o czymś dochodowym. Za 20tyś trudno należycie wyposażyć warsztat. Może jednak zaczniesz robić np. montaż oświetlenia LED w domach i szafkach?

Jest chyba na to trochę rynku i jest to głównie "robota" mechaniczna + podstawy elektroniki, więc sobie powinieneś spokojnie poradzić.

Części do robotów zawsze też możesz robić. Staraj się tylko znaleźć coś gdzie rzeczywiście można rozruszać firmę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

SeerKaza, jeżeli myślisz o rozkręceniu się to nie możesz poprzestać na częściach mechanicznych do robotów, lepiej kupić mocniejsze maszyny i szukać innych zleceń.

Już to kilka osób pisało: przyjrzyj się konstrukcjom na forum. Jaki procent jest zbudowany z innych materiałów niż laminat, pleksi, PCV, ewentualnie jakieś kawałki sklejki. Mało kto buduje takie roboty, w których wykorzystuje części z aluminium, które są innymi częściami niż blacha na obudowie czy kółka. Obecnie chyba tylko sumo albo duże platformy.

Jeżeli nie potrzeba dużej wytrzymałości, to zapewniam cię, każdy będzie wolał wyciąć sobie w domu element z laminatu, który się łatwo łączy, zaprojektować części w CAD'zie i oddać np. do cięcia laserem, gdzie zapłaci w sumie grosze i będzie miał idealne wymiary. Ja wychodzę z założenia, że projektując roboty trzeba maksymalnie wykorzystywać części które są łatwo dostępne, a nie projektować własne: zyskujemy większą możliwość wymiany, niższą cenę i sprawdzone rozwiązanie.

Jeżeli nam nie wierzysz, to załóż np. ankietę na forum, kto byłby zainteresowany taką usługą, a na przykład możesz podać jakieś mocowanie na koło albo aluminiowy orczyk w cenie w której byś sprzedawał.

Jakie masz doświadczenie w pracy na maszynach? Bo ja z Bobbym wiemy, jak cholernie ciężko jest wytoczyć koło do robota nie mające bicia, potrzebujesz prawdopodobnie kilku nawiertaków i koszty rosną. A w sklepie kupimy kółka z mobota albo pololu z oponką za kilkanaście złotych, bez bicia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ale widzisz tu chodzi oto że ja chce maszyny dla siebie i kombinuje jak je mieć jak najtaniej. Handel tym to opcja dodatkowa. Moje rozmyslanie to czy wydać mniej (ale 100% z własnych) i niebawic sie z firmą. Czy kupić droższe maszyny i kombinować z firma i usługami

[ Dodano: 07-12-2010, 21:49 ]

Doświadczenie na maszynach mam takie że toczyłem i frezowałem elementy dla siebie na produktach proxxona. Jednak zirytowany ich wykonaniem . Postanowiłem zmienic je na coś innego. Ja aktualnie korzystam tylko z aluminium. Dla mnie to idealny materiał.

Link do komentarza
Share on other sites

Zdaje się, z za 20tys. (o ile ma się lokal) można już otworzyć serwis - tylko do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę i pewne doświadczenie. 20k na lutownice, oscyloskop, piecyk, wanienkę itp. wystarczy. Przy okazji mając taki sprzęt możesz oferować wykonywanie różnych rzeczy, np. lutowanie, czy nawet w wolnym czasie coś stworzyć własnego, np. czujniki (tańsze ultradźwięki zawsze będą w cenie) bądź proste elementy automatyki domowej.

Upewnij sie jeszcze jakie są warunki przyznania dotacji i jakie są warunki, kiedy trzeba oddać pieniadze a kiedy zatrzymać.

Link do komentarza
Share on other sites

Słuchaj niepowiesz mi że budując np manipulator gotowe cześci lub te zrobione z laminatu są lepsze niz aluminium. Co do kół to się zgodze. Ale inne elementy mozna jednak robić a ALU

Link do komentarza
Share on other sites

SeerKaza, trochę of-topujemy, ale trudno, wkońcu Twój temat 😅 Wszystko zależy od wielkości tego manipulatora. Jeżeli ma to być mały manipulator do zamontowania na podwoziu robota mobilnego wielkości powiedzmy Na-vi, to tak, stwierdzam że laminat jest lepszy, a na pewno lżejszy i łatwiej się go łączy. Jeżeli ma to być manipulator przystosowany do większych obciążeń, to rzeczywiście, alu jest lepszym materiałem. Tyle że blachy alu nie potniesz na frezarce ani tokarce, nożycami do blachy też można postrzępić, najlepsza jest jakaś gilotyna - następne narzędzie warsztatowe, które trzeba kupić.

Tak jak już napisałem, takie usługi ok, ale jak masz już dostęp do maszyn i chcesz sobie dorabiać, natomiast jak masz kupić maszyny to dalece ryzykowne przedsięwzięcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Koła są dość specyficznym elementem szczególnie te które sie szybciej kręcą. Tam bardzo cieżko jest o ich wyważenie. Szczególnie złośliwe jest ALU (felgi aluminiowe w samochodach sa przykładem) Ja to rozumiem bo miałem podobne problemy.

[ Dodano: 07-12-2010, 22:03 ]

SeerKaza, trochę of-topujemy, ale trudno, wkońcu Twój temat 😅 Wszystko zależy od wielkości tego manipulatora. Jeżeli ma to być mały manipulator do zamontowania na podwoziu robota mobilnego wielkości powiedzmy Na-vi, to tak, stwierdzam że laminat jest lepszy, a na pewno lżejszy i łatwiej się go łączy. Jeżeli ma to być manipulator przystosowany do większych obciążeń, to rzeczywiście, alu jest lepszym materiałem. Tyle że blachy alu nie potniesz na frezarce ani tokarce, nożycami do blachy też można postrzępić, najlepsza jest jakaś gilotyna - następne narzędzie warsztatowe, które trzeba kupić.

Tak jak już napisałem, takie usługi ok, ale jak masz już dostęp do maszyn i chcesz sobie dorabiać, natomiast jak masz kupić maszyny to dalece ryzykowne przedsięwzięcie.

Ale ty mnie troche niezrozumiałeś. Ja itak kupie maszyny. Niewiem tylko jakiego "kalibru" Pozatym mając tokarke czy frezarke niejestem ograniczony tylko do ALU. Są też inne wspaniałe metale jak Stal ,brąz czy mosiądz fakt 2 ostatnie są do dośc specyficznych zastosowań. Raz przytrafił mi się malutki kawałeczek tytanu. (i próba go frezowania to dopiero była jazda) ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Ja robiłem z alu i tworzywa, Bobby ze stali i wszystko ma podobne bicie. Jednak kółka to wg mnie jedno z podstawowych zleceń, które byś otrzymywał, dlatego nie uważam że udzielając takich usług można z nich rezygnować.

Wg mnie, jeżeli byś opanował np. toczenie kół bez bicia, to to już jest jakieś podparcie do świadczenia usług, na których można zarobić. Potrzebujesz wtedy tylko jakiejś tokarki, nawet nie dużej i... płynny poliuretan. Powszechnie wiadomo że masa robotów ma oponki z poliuretanu, bo to świetny materiał o dużej przyczepności, a takie kółka jak i sam materiał jest u nas ciężko dostępny i drogi. Robiąc np. kółka w kilku wymiarach, do których zrobisz formy i będziesz sprzedawał kółka aluminiowe z poliuretanową oponką - możesz mieć popyt. I nakład kosztów będzie dużo mniejszy niż w przypadku zakupu kilku maszyn.

Link do komentarza
Share on other sites

W Alufelgach raczej problemem jest to, że to korygowania ich wyważenie trzeba użyć ołowiu, bo aluminium jest za lekkie, a jednak dobrze jeśli koło samochodowe ma duży własny moment bezwładności i nie biło. A użycie ołowiu jest ograniczone normami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.