Skocz do zawartości

Elementy konstrukcyjne


SeerKaza

Pomocna odpowiedź

@ridzi: ja nie potrafiłem 2 otworów pod orczyk od serwa wywiercić w kole prosto, aby nie biło, chociaż malutki otwór w środku jest prościej zrobić niż dwa po bokach. Ale wcale nie prosto, trzeba na wiele razy rozwiercać coraz większym wiertłem, a wystarczy, że raz w tym czasie coś zrobisz źle, to błędu już nie skorygujesz. Zaczynać od wiertła góra 1mm, potem 1.5mm, 2.5, 3.5, 5 itd. I tak nie zrobisz idealnie. Widziałem nawet przypadek, kiedy komuś na frezarce pierwsze koło źle wyszło, ale to było jego pierwsze, drugie i trzecie zrobił idealnie.

Link do komentarza
Share on other sites

środek to łatwo na tokarce można zrobić, z reszta było by gorzej

albo można użyć koronki to wycięcia niektóre mają na środku mocowanie na wiertło i odrazu środek mamy gotowy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

środek to łatwo na tokarce można zrobić

🤣 zapraszam do tokarki, jak 4 koło wyjdzie ci bez bicia to stawiam piwo. Wcale nie jest łatwo, chyba że mamy bardzo dobry sprzęt, co niestety dużo kosztuje.

Stety czy niestety większość silników ma wałki ok 3mm, takie cienkie wiertło bardzo lubi się wyginać przy wierceniu na tokarce, trzeba by najpierw napunktować jakimś rozwiertakiem, a i tak nie daje to gwarancji że wiertło się nie wygnie podczas wiercenia i będzie bicie. W dodatku wiercenie w tworzywach dostarcza nowych problemów, bo one bardzo lubią się odkształcać pod wpływem temperatury, chłodzić tego też się zbytnio nie da, więc trzeba wiercić wolno.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.