Skocz do zawartości

[Kupię] Serwo TowerPro 5010 lub podobne / silnik z przekładnią x2.


bletz

Pomocna odpowiedź

Kupię serwo normalnych rozmiarów (mini, micro raczej odpadają z uwagi na ich trudniejsze przerobienie oraz mniejszą moc).

To że chcę kupić akurat ten model powodowane jest podaniem jego jako odpowiedniego dla Przepis na robota - w pełni programowalny Line Follower użytkownika Nawyk (pzdro 🙂).

Wiadomo chcę ciąć koszty więc nie musi być to serwo nowe ale musi być sprawne może być przerobione (fajnie jak jest elektronika - bo może kiedyś się gdzieś do czegoś przyda 😋).

Serwo to ma moment ~6kg na cm i mniej więcej w ten przedział chciałbym celować. Robot, z szacunków zupełnego laika, będzie miał kilkaset gramów.

Jeżeli ktoś dysponuje silnikiem o zbliżonych parametrach i w atrakcyjnej cenie (w stosunku do serwa) to też mogę się nim zainteresować,

Odbiór/wysyłka: najlepiej odbiór w Gdańsku lub wysyłka pocztą polską priorytetem.

Wcześniej nie napisałem tego wprost: kupie jedynie dwie jednakowe sztuki (chyba że cena atrakcyjna to 4).

//edit: nie napisałem tego wcześniej ale znalazłem nowe serwa TowerPro 5010 za 20zł/szt. więc interesuje mnie tylko coś tańszego.

Link do komentarza
Share on other sites

bletz, nie chciałem reklamować konkretnego modelu 🙂 W momencie kiedy pisałem artykuł, był po prostu najtańszy. Moment 6kgcm to aż nadto, "celuj" po prostu w najtańszą opcję serwa "standard" (jeśli boisz się przerabiania micro - faktycznie przysparza to pewnych trudności...no chyba, że ktoś ma drobne ręce) 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chciałbyś silnik to zapraszam do mojego sklepu.

Parametry:

Prędkość bez obciążenia (6V): 200rpm

Prąd bez obciążenia (6V): 71mA

Prąd zwarcia (6V): 470mA

Moment (6V): 1,92kg/cm

Cena: 19zł

Moment jest mniejszy niż dla serwa, ale za to jest szybszy, co moim zdaniem dla linefollowera jest ważniejsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.