Skocz do zawartości

Problem z programatorem tkm-bit win7x64


dz_

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Mam problem z tym programatorem tkm-bit. Kupiłem go z 2 lata temu. Wszystko śmigało. Teraz byłem zmuszony zmienić kompa, a co za tym idzie przerzucić się z XP na win7 (brak sterów pod xp) no i pojawił się problem. AVR Studio nie widzi w ogóle mojego programatora.

Zacząłem więc od kopania w internecie żeby to zrobić pod linuxem. Avrdude mimo wielu komend sobie z tym nie poradził. Po kilku dniach prób okazało się że wirtualna maszyna nie ma dostępu do USB. No to zaczęło się od nowa na livecd. Także bez zmian. Dotarłem do jakiegoś wątku że AVRDUDE obsługuje tylko programatory w trybie HID. Ten który kupiłem tego trybu nie ma.

No to zacząłem szukać sterowników pod win7. Okazało się że działają jakieś z Visty. Niby wszystko się udało tak jak kolegom którzy pisali jak to zrobić, no ale AVR Studio dalej nie widzi programatora. Korzystałem także z programu Khazama. Dalej to samo. Nie wiem już poprostu jak to zrobić.

Jeżeli ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie dla Linuksa bądź windowsa 7x64 to bardzo proszę o porady. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

P.S. Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany to nie polecam kupna tego programatora gdy używacie win7. Od sprzedawcy nie ma żadnego odzewu w tej sprawie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki kolego za szybką odpowiedź, ale nie bardzo wiem co konkretnie mam zrobić. Przydałby się jakiś opis lub link...

Menadżer urządzeń w siódemce widzi go pod portem com2 i wg producenta jest to ok. Pod com6 też jest lipa. W ubuntu po podłączeniu programatora powstaje nowy katalog /dev/ttyACM0 czy jakoś tak. Urządzenie jest wykrywane w lsusb jako VOTI. Jeśli ktoś ma taki programator i śmiga to proszę o odp.

@edit

Przeczytam ten wątek i dam znać co i jak.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeszcze jedno... Wie ktoś może skąd ten error.

" alt="" />

[ Dodano: 22-02-2011, 22:14 ]

Dzięki wielkie!!

Prawdopodobnie będzie wszystko git, bo sinaprog widzi programator. Teraz tylko musze sobie poszukać jakiegoś kompilatora, bo coś dziwnego w AVR Studi sie dieje. Jeszcze raz dzieki kolego!

Link do komentarza
Share on other sites

Error ci wywala dlatego, że standardowo avrstudio jest kompilatorem Assemblera. Jeśli chcesz pisać w C, to musisz zainstalować też avrstudio (co zresztą wypisało Ci w errorach 😉 ).

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak tak już zainstalowałem winavr... Wcześniej tylko assemblera używałem. Myślałem, że w C jest wszystko tak samo w sensie odpalasz i piszesz, ale widzę, że jednak nie. Dzięki w każdym razie.

@edit

Ale nie czaje jednej rzeczy... Czemu jak tworze nowy projekt to atmega8 jest za mgłą??

Link do komentarza
Share on other sites

Zależałoby mi na tym, żeby móc 'sprawdzać' zachowanie poszczególnych portów/rejestrów już w AVR studio (gdy pisałem w assemblerze było to możliwe), ale tutaj nie mogę wybrać atmegi8.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie działało ani z tym ani z tym, ale zainstalowałem to jeszcze raz AVR Studio i śmiga. W każdym razie dzięki wielkie. W ogóle browar dla wszystkich, bo ciężko dzisiaj o forum gdzie ludzie pomagają. Z reguły wszyscy odsyłają na google albo dają taki 'prosty' opis że i tak nie wiadomo co i jak. Dzięki jeszcze raz chłopaki.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.