Skocz do zawartości

Podręcznik do C dla niesamowicie całkowicie zielonego kolesia


greebqmaster

Pomocna odpowiedź

Witam, jest na I roku na AiR i dość dużym problemem jest dla mnie informatyka na tym kierunku. Nie przejawiam całkowitego kalectwa w tym kierunku, ale po prostu nigdy nie miałem w liceum czegoś więcej niż podstaw html czy worda, a specjalnie samemu nic nigdy nie ogarniałem.

Stąd moje pytanie- czy ktoś zna jakiś dobry podręcznik do C dla kompletnie zielonej osoby? Miałem ich kilka w rękach- albo trzeba było umieć jakieś podstawy, albo w podręczniku była czysta teoria bez żadnych przykładów+j.w. Gdy pytałem jakiegoś ćwiczeniowca/wykłądowcę to polecali mi powyższe podręczniki (Język ANSI C, Język C- szkołą programowania, albo.. Symfonia C++). Niestety nie potrafię przełożyć kodu z C++ na C, więc wszelakie podręczniki do C++ odpadają. Na zajęciach mam jako takie podstawy, ale bez szczególnego wprowadzenia teoretycznego (skąd mam wiedzieć kiedy w jakiejś funkcji zostawić puste nawiasy, kiedy coś w nie wpisać, czy co zajmuje ile bajtów itp?).

Mamy podstawy funkcji, instrukcje sterujące podstawowe, tablice, wskaźniki i dynamiczna alokacja tablic (nie iwem, czy dobrze to zapisałem, w kodach widziałem słowo 'malloc').

Czy ktoś mógłby podać mi pomocną dłoń?

Pozdrawiam, Greebq.

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepsza z najlepszych (w moim przekonaniu):

Arkana C++ Programowanie, autorzy bodajże Deitel

Nie skreślaj podręczników do C++ - w C tak naprawdę nie ma jedynie klas (z rzeczy, które mogą być przydatne) oraz kilku innych bzdur, a ważne rzeczy w niektórych wersjach C są. Poza tym różne kursy i google.

Niektórzy mówią, że Symfonia jest dobra. Moim zdaniem jest niezłym kursem, ale czy jest dobra? Zależy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podzielam zdanie OldSkull'a. Jeżeli chodzi o podstawy to C i C++ to to samo;)

ja ze swojej strony polecam kurs 'od zera do gier kodera' xion'a. Jak nie będziesz mógł znaleźć podrzucę linka;d ten kurs w lekkiej atmosferze wprowadza w świat programowani. i oczywiście są przykłady;)

Link do komentarza
Share on other sites

Jak piszesz w Visual'u, to czytaj podpowiedzi jakie Ci Visual daje. Np. jak wpiszesz

funkcja(

to w dymku pojawią Ci się argumenty jakie funkcja przyjmuje. Magiczny skrót ctrl+spacja też wiele daje 😉

Link do komentarza
Share on other sites

J również polecam mega tutorial "Od zera do gier kodera". Niech Cię nie przeraża jego objętość. Czyta się go naprawdę przyjemnie, zwłaszcza część podstawową. Jest napisany prostym językiem i zawiera sporo przykłądów

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.