Skocz do zawartości

Politechnika Wrocławkska


ridzi

Pomocna odpowiedź

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ sam studiuję we Wrocławiu. Uważam jednak, że na terenie kampusu jest zdecydowanie większy dostęp do wszelkiego rodzaju sprzętu oraz laboratoriów (ludzie studiujący poza Wrocławiem również mają zajęcia na terenie PWR jednak dużo rzadziej). W dodatku jeżeli chcesz rozwijać swoje zainteresowania możesz aktywnie uczestniczyć w jednym z kilkudziesięciu działających kół naukowych, co może być problemem w przypadku ośrodków zamiejscowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja raczej jak już pójdę na Budowa Maszyn..., do Legnicy mam najbliżej lecz też mi się wydawało tak jak napisałeś że gorszę zaplecze jest.

Link do komentarza
Share on other sites

Jako absolwent filii w Jeleniej Górze mogę wypowiedzieć się co nie co w temacie.

Studiowanie na filii ma wiele plusów i minusów. Wymienię je:

+Zwarta i nie liczna grupa

+Wszystkie zajęcia w jednym miejscu

+Wykładowcy zawsze mają czas dla studentów bo jak już przyjadą to muszą czekać na transport powrotny więc można do nich chodzić na konsultacje.

+Wykładowcy przyjeżdżający na filie są z reguły ich stałymi bywalcami, są wyluzowani, nie śpieszą się i bardzo dobrze znają się ze studentami.

+Rewelacyjna atmosfera małego kampusu, na którym wszyscy się dobrze znają.

+Sympatyczny dziekanat, w którym panie zawsze są pomocne i mają czas dla studenta

+Dostęp do dodatkowej dobrze wyposażonej biblioteki na filii (Dodatkowy, bo normalnie jest dostęp do tej głównej we Wrocławiu)

-Ograniczony dostęp do kół naukowych (i tak na 99% o nich zapomnisz*)

-Ograniczony dostęp do dodatkowych kursów (i tak na 99% z nich nie skorzystasz*)

-Ograniczona ilość kierunków

-Brak możliwości wyboru wykładowcy, przedmiotów dodatkowych i humanistycznych.

-Ograniczone możliwości związane z realizacją sportu

-Kosztowne wyjazdy na zajęcia do Wrocławia (przynajmniej raz w tygodniu)

Dodatkowo muszę rozwiać troszkę wątpliwości.

Spotkałem się z opiniami jakoby na filii był niższy poziom nauczania niż na uczelni matce.

Rozmawiałem jednak ze studentami z Wrocławia, oraz miałem z nimi nie jedne zajęcia. Przekonałem się , że poziom mają tam taki sam albo nie jednokrotnie niższy.

Wykładowcy jest dużo łatwiej przekazać wiedzę małej grupie studentów (<30) i nie raz spotkałem się z sytuacją kiedy studenci z wrocka nie ogarniali nawet podstaw z jakiegoś przedmiotu.

Poza tym we Wrocławiu dochodzi również bogate życie towarzyskie, które niestety dla nie jednego jest bardziej interesujące niż edukacja ( co jest przykre, bo uczelnia nie raczy takich usuwać, tym samym zaniżając poziom).

Starając się być jednak obiektywnym muszę przyznać, że w filiowych grupach też zdarzają się cymbały, których w tym wypadku nie można usunąć bo trzeba by było rozwiązać grupę. Są oni jednak zrzucani rok niżej a na ich miejsce wpadają starsze spadochrony i jakoś to się kula. Są oni jednak nie groźnym marginesem bo dostają tyle szans, że zanim dobrną do obrony to albo rezygnują, albo zaczynają "ogarniać" 😉

...szkoda tylko, że za nasze podatki.

*Zaobserwowane na przykładzie znajomych studiujących we Wrocławiu

Link do komentarza
Share on other sites

Z racji, że temat już jest mam pytanie odnośnie PWR i wydziału elektronicznego: czy ciężko się dostać na Automatykę i Robotykę? Pytanie może dość ogólne, ale prosiłbym o jakąś odpowiedź- maturzysta się stresuje czy się dostanie 😉 Wiem, że są progi punktowe, ale czy podczas rekrutacji biorą pod uwagę także takie rzeczy jak udział w RoboticArena?

Link do komentarza
Share on other sites

Dżony, nie przejmuj się rekrutacją - prawdziwa walka zacznie się później, o utrzymanie na studiach 🙂 Co z tego, że można łatwo się dostać (przynajmniej takie miałem wrażenie u mnie na PG) jak po pierwszej sesji połowa ma IOS albo wyleciała 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dżony, nie wiem jak na PWR. Ciężko mi to ocenić ogólnie, oceniałem to swoją miarą - według mnie dostać się było bardzo łatwo. Nie chce, aby zabrzmiało to źle, ale miałem wyniki matur dosć dobre więc dostałem się w czołówce, wydawało mi się, że patrząc na ilość punktów potrzebnych do załapania się było to śmiesznie mało. Gdybym był na liście niżej na pewno byłoby inaczej. Jeśli nie boisz się matur pod hasłem "Czy zdam?", a ewentualnie zastanawiasz się jak wysoki wynik otrzymasz to nie będzie problemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wskaźnik rekrutacyjny to tylko wyniki z matury, żadne udziały się nie doliczają próżne marzenie 😉

Dostać się to nie jest olbrzymi problem, zwłaszcza, że są jeszcze rekrutacje uzupełniające.

Jak się nie uda to weź pod uwagę SKP, już po pierwszym semestrze można przenieść się na AiR (znam kilka osób co tak zrobiły).

I nie stresuj się, to najgorsze co możesz robić podczas matur (pokuszę się nawet o stwierdzenie, ze ważniejsze od przygotowania 😉 )

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dżony, zobacz sobie progi punktowe z poprzednich lat i będziesz wszystko wiedział.

http://www.portal.pwr.wroc.pl/1210010,241.dhtml?s=1210130

Progi z zeszłego roku.

Ogólnie to nie masz o co się martwić. Składaj papiery na 3 kierunki na EKA (Wydział Elektroniczny) + SKP. Bankowo się dostaniesz na coś. Jeśli nie na AiR to popisz się dobrymi zaliczeniami w pierwszym semestrze i szoruj do dziekana o przeniesienie. Przy dobrych wynikach oni nie robią z tym problemów. Pomyśl też o AiR na Mechanicznym 😉

Relax, have fun and enjoy last days of freedom! 😃

A tak na marginesie... Ty się przejmujesz maturą (NIEPOTRZEBNIE!), a od przyszłego roku będziesz miał "maturę" co semestr 😃

Pzdr!

Luuke

Link do komentarza
Share on other sites

A tak na marginesie... Ty się przejmujesz maturą (NIEPOTRZEBNIE!), a od przyszłego roku będziesz miał "maturę" co semestr
Przypomniałeś mi słowa mojego brata "Co tam matura, pierwsze kolokwium..." 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za słowa otuchy 😋 mam nadzieję, że jakoś to będzie. Na razie pozostaje czekać do 29 czerwca-> wtedy wszystko się okaże 😉 jedyne co, to niezadowolony jestem z matury z fizyki, kosmos, czysta teoria... mam nadzieję, że tym nie tylko mnie uwalili...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.