Skocz do zawartości

Microsoft Robotics Studio


mactro

Pomocna odpowiedź

Czy ktoś korzystał z tego programu? Jeśli tak to jakie wrażenia? Interesuje mnie w szczególności, jak odbywa się pisanie driverów do własnego hardware'u i ogólnie integracja softu z własnym robotem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Stworzenie programu wgrywanego na robota. Tzn. robot ma na pokładzie kompa z Atomem i Windowsem, który to komp będzie z kolei wysyłał komendy do płytki sterującej silnikami itp.

Link do komentarza
Share on other sites

A, w ten sposób.

Jeśli chodzi o moje subiektywne odczucie, to trochę mnie ten program irytował.

(robiłem coś w ramach przedmiotu na uczelni)

Łączyłem kablem USB komp <-> Arduino na robocie(prosty LF), cała komunikacja musiała być opisana i na Arduino, i w odpowiednim pliku w MRDS - to dostałem zrobione od prowadzącego (z firmy JTC - dlatego niestety nie mogę tego umieścić), sam bym tego nie dał rady opisać, bo w ogóle nie mam o tym pojęcia.

Ale jak się w tym orientujesz i znasz C# (lub dobrze C++) to pewnie nie będzie dużym problemem to ogarnąć. W helpie w sumie jest to w miarę wytłumaczone na przykładach.

Największym problemem wg mnie będzie opisanie serwisu odpowiadającego za komunikację z płytką sterującą silnikami itd. Może dlatego, że nie mam pojęcia jak by to miało wyglądać😉

U mnie na uczelni jeden doktorant z tego magisterkę robił i ten program ma naprawdę duże możliwości, tylko trzeba odpowiednio dużo czasu poświęcić na helpa.

Eh, trochę się naprodukowałem:P

Życzę powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

mactro, właśnie buduje podobnego robota. Platforma mobilna a na niej płyta z intel atomem i kontroler ruchu Kinect. Całym robotam będzie sterował ROS (Robot Operating System) działający pod linuxem. Jak na razie nie ogarniam pisania czegokolwiek w ROSie:P

Robota wykonałem z profili aluminiowych i stalowych blaszek. Obecnie jestem w trakcie wymiany silników na mocniejsze bo te z Pololu nie dają rady (robot sporo waży!) i projektowania nowego sterownika silników. Robocik na razie wygląda tak:

Jaką masz płytę z intel atomem?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.