Skocz do zawartości

Zasilanie i avr studio


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Zakupiłem zestaw do nauki programowania w BASCOM'ie "Mikrokontrolery dla początkujących" autorstwa Piotra Góreckiego. Mam problem z zasilaniem płytki testowej ,ponieważ nie wiem czy jeśli do niej podłączę programator usb (stk 500) to czy dodatkowo muszę podłączyć zasilacz do płytki testowej ,czy też programator sam dostarcza zasilanie. Dodatkowo w opisie płytki jest napisane, że należy zainstalować oprogramowanie avr studio. Czy jest on niezbędny? Jeśli tak to do czego - przecież jest to kompilator dla assemblera i c? Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli nie zamierzasz zasilać tym żarówki z samochodu, tylko pomrugać diodami to nie trzeba zasilania zewnętrznego. (Pamiętaj że USB ma ograniczenie prądowe)

Nie trzeba instalować AVR studio, pod warunkiem że zainstalujesz inny kompilator. Pamiętaj również o zainstalowaniu programatora.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czyli napięcie pochodzące z USB wystarczy do uruchomienia wszystkich komponentów na tej płytce w jednym momencie (bo są to m.in. 4 cyfry wyświetlacza LED, 1 dioda LED, głośniczek piezo, wyświetlacz LCD, zasilanie logiki układów). Czy można również testować swoje programy na tej płytce korzystając z zasilania za pośrednictwem programatora nawet gdy jest on nie używany do przesyłania programu na uC? Zamiast AVR studio chciałbym użyć BASCOM-AVR. Zainstalowanie programatora polega po prostu na instalacji sterowników ,które dostałem na płytce z tym zestawem? Zdziwiło mnie jeszcze stwierdzenie w instrukcji, iż w systemie PC musi być zainstalowana drukarka. A co ma piernik do wiatraka? :->

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mikrokontrolery dla początkujących Piotr Górecki:

"W systemie Windows komputera musi też być zainstalowana jakakolwiek drukarka"

s.61

Powyższe zdanie było napisane w kontekście instalacji kompilatora (Bascom-AVR)

Link do komentarza
Share on other sites

Ale ja mam drukarkę na USB. Programator też mam na USB (stk500) a tak poza tym wszystkie niezbędne sterowniki są na CD (przynajmniej powinny być według mnie). Proszę o wyjaśnienie kogoś kto korzystał z tego programatora.

[ Dodano: 02-06-2011, 17:44 ]

Mam teraz jeszcze nieco poważniejszy problem ,ponieważ nie jestem pewien czy mój programator (jest to jednak AVTPROG2) będzie pracował z programem BASCOM AVRi o co chodzi z ustawianiem portu COM bo w kursie nic o tym nie wspomniano.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.