Skocz do zawartości

Zakupy w Hobbykingu


Sabre

Pomocna odpowiedź

Ponieważ wiele osób samodzielnie nie kupuje przedmiotów za granicą, boją się ryzyka, nie chcą mieć problemów, postanowiłem oficjalnie im pomóc.

Ściągnę z Hobbykinga dowolną rzecz po kosztach, a nawet taniej niż normalna cena ponieważ mam sporo zniżek na produkty w tym sklepie, zrobiłem tam już zakupy na dość dużą sumę, więc wiele produktów mam taniej, to nie są ogromne zniżki, ale jest rzeczywiście taniej przy dużych zamówieniach.

Wiele osób z tego forum (i nie tylko) już skorzystało z mojej pomocy.

Jak zamówić jakiś przedmiot. W przypadku osób, które po raz pierwszy coś zamawiają, umawiamy się na przedpłatę określonej sumy na moje konto abym w razie czego nie został na lodzie z towarem, którego nikt nie kupi. Kwota ta w przybliżeniu będzie równa kwocie jaką zostanę obciążony za przedmiot, piszę w przybliżeniu ponieważ kurs $ się zmienia, oraz kurs w Paypalu jest trochę inny niż kurs w bankach. Do kwoty należy doliczyć koszt przesyłki ode mnie do ciebie, około 4-6zł (polecony priorytet). Gdy będę znał już całkowity koszt i towar do mnie dotrze rozliczamy się dokładnie a ja wysyłam rzeczy pod wskazany adres.

Jeśli zbierze się więcej osób, koszt przesyłki z Chin rozłoży się na więcej osób, przez co cena poszczególnych rzeczy będzie niższa.

W przypadku osób, które znam, lub które będą robiły kolejne zamówienie, jest możliwość wysyłki z Chin bezpośrednio do tej osoby, ale wtedy osoba ta pokrywa w całości koszt przesyłki oraz w razie czego sama załatwia formalności związane z cłem (jeśli paczka utknie na cle).

W tym temacie będę pisał informacje o składanym zamówieniu, ilości osób i aktualnym koszcie przesyłki (który rozłoży się równo na wszystkich zamawiających).

Zbieram osoby do pierwszego zamówienia, proszę w PW link do przedmiotu oraz ile sztuk się chce.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze wyczyściłem temat ze wszystkich postów.

Po drugie wprowadzić chcę jasne zasady dotyczące ilości zamawianego towaru, bo jak do tej pory wychodziły dwa zamówienia po 1,6kg.

A wiec tak, gdy będziesz chciał coś zamówić, to dodaj sobie sam swoje przedmioty do koszyka (nie wiąże się to z zakończeniem zamówienia i kupnem) i sprawdź jaka jest waga wszystkich rzeczy w koszyku i proponowana cena wysyłki przez HK ( tabela opłat )

Chciałbym aby każdy zdawał sobie sprawę z tego co chce zamówić i ile kosztowałaby przesyłka. W Hk mają niskie ceny na rzeczy, które są dość ciężkie, a które można kupić w większości sklepów budowlanych czy nawet marketach, po cenach niższych niż te z Hk (wliczając koszt przesyłki w cenę towaru).

Po trzecie, proszę o przysyłanie mi linku do przedmiotu, ilości sztuk, oraz ceny jaką daje wam Hk (abym mógł porównać z ceną dla mnie).

Po czwarte, proszę zamawiać tylko rzeczy, które są aktualnie na stanie w Hk (nie mają w ilości BK)

Po piąte, zmieniam zasadę zamawiania, będę podawał ile osób jest chętnych aktualnie, jaka jest waga towaru zamówionego, jaka jest aktualna cena przesyłki i cena przesyłki w przeliczeniu na osobę, oraz ile jeszcze postało wolnych gram w aktualnej cenie przesyłki.

Szczegóły aktualnego zamówienia:

2 osoby (ja, grabo), 591g (waga towaru), 14,99$ (wartość przesyłki), 7,48$/os., 159g pozostało.

Do następnej ceny przesyłki $17,95 (bardzo opłacalnej) pozostało dopełnienie do 1kg. Czekam zatem na chętnych, kto pierwszy ten lepszy. Zamówienia będę składał 1 na miesiąc.

Pierwsze zamówienie zostało zamknięte na 1,5kg przy 3 osobach (ja, grabo, grip_rz).

Jak będę organizował kolejne zamówienie to proszę trzymać się tych reguł. Możecie już teraz zgłaszać chęć zamówienia czegoś.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.