Skocz do zawartości

FlowCode


Leo45

Pomocna odpowiedź

Możesz dać większy rozmiar tego flowcode? Bo jest nie do rozczytania.

Z tego co widzę to w C zajmuje to 15 linijek kodu. Reszta to inicjalizacje i deklaracje jakiś dziwnych tworów - w 99% zbędne.

Nie mam nic przeciwko językowi, chociaż jak ktoś poważniej myśli o pisaniu czegoś to czy tak bym mu go odradził. Z tego co poczytałem o flowcode to arduino wydaje mi się rozsądniejszym wyborem.

Może to być jednak pewna alternatywa dla kogoś nie umiejącego odnaleźć się w normalnym programowaniu i wolącego schematyczny opis.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pół roku temu przyglądałem się podobnej technice: http://algrom.net/english.html

Oba są ciekawymi propozycjami, ale jest jeden bardzo istotny problem: Tylko nieliczni takich rozwiązań używają, stąd jesteś zdany tylko na siebie.

No i ciekawi mnie, jak obszerny kod wynikowy takie rozwiązania generują?

Wiemy jak ważny jest to nieraz element, choć nie najważniejszy. Czasami ważniejszy jest czas realizacji projektu.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Program uważam jest bardzo ciekawy. I z tego co widzę może być atrakcyjny dla kogoś,
kto boi się procesorów, programowania ich itp.

Może zachęcić do programowania, widać też walory edukacyjne.

Mam zamiar zainteresować się tym programem więc proszę o kilka odpowiedzi:

1. czy są dostępne wersje demo darmowe (nie znalazłem nic takiego na stronie producenta)

2. co z obsługą programatorów Atmelowskich (dragon, ISP mk II, JTAG mk II, STK500)?

3. czy możliwe jest debugowanie sprzętowe napisanego programu czy tylko programowe?

4. co z możliwością przenoszenia kodu na inne kompilatory (avr-gcc)?

tzn. czy można zrobić szablon aplikacji we flowcode a później ją modyfikować w np. AVRstudio

5. co z optymalizacją kodu (rozmiar, prędkość działania aplikacji, obciążenie pamięci procesora - zmienne globalne i lokalne czy np.tylko globalne) czy jest porównywalna do C czy raczej do bascoma?

6. czy możliwe jest jawne tworzenie funkcji w kodzie programu czy całość musi mieścić się między bloczkami START i STOP

Pozdrawiam

Zuk

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.