Skocz do zawartości

[BEAM] Waldek Światłolub


Mack

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich, na forum jest nowy, chodź przeglądam je od dłuższego czasu.

Robot, który zrobiłem jest wszystkim dobrze znany, jest mianowicie „Waldek Światłolub”, pomysł został zaczerpnięty z https://www.forbot.pl/forum/topics20/jak-zrobic-robota-od-zoltodzioba-do-pierwszego-robota-w-dwa-tygodnie-vt1096.html. Do budowy „Waldka” użyłem:

2 silnik z przełożeniem

2 koła (pochodzące z rozmontowanego samochodu kolegi, gumka recepturka przyklejano do kołów w celu zwiekszenia przyczepności)

tworzywo sztuczne oraz pleksi (jako korpus)

dioda sygnalizująca włączenie zasilania

włącznik

Schemat oraz reszta podzespołów takie jak w artykule: https://www.forbot.pl/forum/topics20/jak-zrobic-robota-od-zoltodzioba-do-pierwszego-robota-w-dwa-tygodnie-vt1096.html.

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

Nie krzycz na nas 😉 zmieniłem wielkie litery w temacie na normalnie napisane, post był raportowany, regulamin 3j

519934989_wiatolub-fotka3.thumb.JPG.6fdbc488d21430608d98f15a056f6025.JPG

619381584_wiatolub-fotka1.thumb.JPG.af018976f303c7d146acb6ef15c37600.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Możesz ew. rezystory przy fototranzystorach zamienić na potencjometry żeby móc regulować "czułość" robota. Pisałem już jak to zrobić przy jakimś światłolubie

Link do komentarza
Share on other sites

Gapa ze mnie 😉 Chciałem zobaczyć jak by było z ewentualnym montażem potencjometrów, kiedy przypomniałem sobie, że robot jest tak fajny, że nawet pani z techniki się spodobał 🙂

Myślałem nad Line Flowerem z uC, ale nie umiem jeszcze programować. Niby w szkole był TP, ale to za mało, póki co skupiam się na C++, tylko zastanawiam się czy będzie on przydatny w robotyce. Jak sądzicie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Motywująco na mnie działa to, że według was idę w dobrym kierunku 🙂

Czyli w tej chwili powinienem kontynuować naukę w C++ i dopiero później brać się za LF z uC ?

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz wziąć się równolegle za naukę C++ oraz czystego C na uC, chociaż dobrze mieć jakieś podstawy przed tym drugim, bo różni się to jednak od pisania na komputer, na którym wszystko dzieje się tak naprawdę pod kontrolą systemu operacyjnego. Na uC zwykle pisze się program, który zostaje wgrany do pamięci i bezpośrednio odwołuje się do sprzętu, bez żadnych API.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.