Skocz do zawartości

Pierwszy mikrokontroler-schemat


xilran

Pomocna odpowiedź

Witam,

Od niedawna zainteresowałem się tematem mikrokontrolerów i chciałbym zbudować i programować własny. Znalazłem informacje czego potrzebuję na tym blogu:

www.http://mikrokontrolery.blogspot.com

jednak nie wiem jak dokladnie zbudować bazę tego mikrokontrolera, a nie chciałbym od razu czegoś popsuć 😋 moglby ktos poratować mnie schematem?

Link do komentarza
Share on other sites

Uc to trochę więcej niż kilka tranzystorów, wątpię żebyś zbudował coś co dorównuje chociaż najsłabszym produkcjom microchipa albo atmela, ale co mi tam 🙂_

Tu masz schemat blokowy tiny10, nic prostszego nie znajdziesz. Poskładaj wszystkie klocki, stwórz swój interfejs i jakiś kompilator. Potem wymyśl nazwę dla nowej serii Uc i zakładaj firmę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

nanab, xilran po prostu źle opisał co chce, nie chodzi o budowanie procesora tylko o zestaw startowy z linka.

xilran, to nie jest żadna "baza" jak to opisał autor bloga, tylko najzwyklejsza płytka stykowa:

https://www.forbot.pl/forum/topics33/plytka-stykowa-vt5590.htm?highlight=p%B3ytka

Do tego garść potrzebnych części, nauka czytania schematów i nauka montażu na takiej płytce poprzez ćwiczenia. Dużą ilość informacji o tym znajdziesz na forbocie, gdzie jeśli jakaś informacja jest niejasna to szybko uzyskasz pomoc, nie tak jak w przypadku stron i blogów. Wystarczy użyć wyszukiwarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

nanab, xilran po prostu źle opisał co chce, nie chodzi o budowanie procesora tylko o zestaw startowy z linka.

xilran, to nie jest żadna "baza" jak to opisał autor bloga, tylko najzwyklejsza płytka stykowa:

https://www.forbot.pl/forum/topics33/plytka-stykowa-vt5590.htm?highlight=p%B3ytka

Płytka stykowa, płytką stykową, ale chciałbym jakis schemat jak popodłączać do niej zasilanie, kondensatory, i inne części, gdzie podłączyć programator itd.

Ale juz znalazlem cos takiego na w/w blogu, wiec w sumie nieaktualne. Tak czy tak dziekuje za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.