Skocz do zawartości

Przetwornica step-up


pawcio0928

Pomocna odpowiedź

O ile nie potrzebujesz "stabilizowanego" napięcia to bardziej sensownym rozwiązaniem byłoby zastosować akumulator 3xli-poly o mniejszej pojemności - mniej go obciążasz, nie masz strat na przetwornicy i problemów z nią związanych.

Z przetwornic mogę polecić max668. Używałem go i radzi sobie bardzo fajnie.

Link do komentarza
Share on other sites

LM3478, LM5022, ogólnie na stronie national.com jest fajny generator schematów przetwornic - wybierasz zakres napięć wejsciwoych, napięcie wyjściowe, prąd i temperaturę, on tworzy listę schematów, dodajesz sobie ograniczenia ze względu na koszt, rozmiary, liczbę elementów, sprawność, szumy, częstotliwość itd. i przeglądasz. Część elementów jest kiepsko dostępna, ale część idzie bez większych problemów kupić w Polsce.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak to mierzyłeś? Jakie dokładnie to są baterie? Li-poly 2s? (czyli dwa pakiety połączone szeregowo)

0,3V oznacza, że bateria jest zupełnie pusta i nie nadaje się już do ponownego ładowania, ale mam wrażenie, że coś źle zmierzyłeś...

PS. Przy połączeniu szeregowym powinieneś mieć ok. 14V (zakładając, że oba pakiety są sprawne)

PPS. Jak li-poly ma rzeczywiście 0,3V to w żadnym wypadku nie podłącz jej do ładowarki. Jest uszkodzona/zniszczona i podłączenie do ładowarki może wywołać pożar/wybuch.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mam http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9187__Turnigy_500mAh_2S_20C_Lipo_Pack.html NA pewno dobrze zmierzyłem bo się 3 razy upewniałem i zawsze to sam pomiar. Co w takim razie mam robić? Odsyłać do HK czy jak.

[ Dodano: 13-11-2011, 21:18 ]

pawcio0928 tanie mierniki nie raz szaleją, więc proponuję zmierzyć kilka razy i to dokładnie przykładając "sondy" do złącz li-pola 😉

Miernik mam za dobrej jakości z tme, więc to nie winna przyrządu ponieważ inne też dobrze zmierzył.

[ Dodano: 13-11-2011, 21:24 ]

Czy jak one są tak rozładowane to one nie zagrażają?

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć mam pytanie bo zastosowałem połączenie szeregowe baterii. Są one 7,4V Dziś zmierzyłem ich stan i jedna ma 7,3V a druga ma tylko 0,30V. Co się mogło stać? Jak co to mam li-po turninga.

Twój opis jest niezrozumiały, ja wnioskuję, że połączyłeś szeregowo 2 pakiety każdy 2s, czyli uzyskałeś 4s - 14,8V. Jeśli jeden z pakietów ma 0,3V to oznacza, że albo zrobiłeś na nim zwarcie, albo za mocno go rozładowałeś. Opisz dokładnie jak robiłeś pomiar, ten akumulatorek ma złącze ballancera, jak dasz radę to zmierz napięcia na poszczególnym pinach ballancera. Odsyłanie do HK to niestety wyższy koszt niż wartość akumulatorka, sama wysyłka do Chin to przynajmniej 30zł, do tego nie ma gwarancji, że dostaniesz jakikolwiek zwrot bo uszkodzenie prawdopodobnie jest z twojej winy - zbyt mocne rozładowanie.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czemu stało się tak w dwóch kompletach. Tak samo jeden ma 7,30v a drugi 0,30V. Pomiar wykonałem dotykając sodą blaszek w styku od li-po. Czyli mam rozumieć że lipo idzie na straty i nie da się odratować.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czemu stało się tak w dwóch kompletach. Tak samo jeden ma 7,30v a drugi 0,30V.

Teraz to już w ogóle nic nie rozumiem. Pamiętaj, że jeden twój akumulatorek składa się z dwóch połączonych wewnątrz szeregowo. Każdy z nich ma 3,7V, tyle ma podczas pracy.

Używaj poprawnego słownictwa, ty masz akumulatorek 2s - przyjęło się to nazywać pakietem ze względu na połączenie wewnątrz 2 akumulatorków. Napisz dokładnie co ma 7,3V a co ma 0,3V.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem dwa pakiety połączone szeregowo. Jeden pakiet po zmierzeniu napięcia ma 0,30V a drugi 7,30V. Posiadam takich pakietów 4 i w 2 dwóch się tak zrobiło. Pakiety podłączane były parami. Czyli zawsze ten sam pakiet z tym samym pakietem. Po zmierzeniu napięcia na pakietach okazało się że dwa z nich mają 7,30 a dwa pozostałe 0,30v. Mam nadzieję że już jasno napisałem. Jeszcze raz zapytam czy tak rozładowany pakiet jest bezpieczny w przechowywaniu?

Link do komentarza
Share on other sites

Posiadam takich pakietów 3
dwa z nich mają 7,30 a dwa pozostałe 0,30v.

Czyli masz trzy pakiety, dwa mają po 7,3V, a dwa po 0,3V. Tak, zrozumiałe.

[ Dodano: 13-11-2011, 22:11 ]

Jeszcze raz zapytam czy tak rozładowany pakiet jest bezpieczny w przechowywaniu?

W przechowywaniu raczej tak ale nie próbuj go ładować!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.