Skocz do zawartości

Przetwornica step-up


pawcio0928

Pomocna odpowiedź

pawcio0928, masz prawdopodobnie jakieś albo zwarcie w układzie, albo korzystałeś nie z całego napięcia 2 pakietów tylko np. brałeś napięcie ze środka czyli 7,4V i całości czyli 14,8V. A ponieważ używałeś przetwornicy lub układu, który nierówno rozładowywał pakiety, to jeden z 2 zawsze był bardziej obciążony. Więc z 4 pakietów masz 2 uszkodzone. Akumulatorki oddaj w jakimś punkcie zbiórki elektrośmieci. Przechowywanie ich w domu niczym nie grozi, na balkonie mogą dostać wilgoci po jakimś czasie i będziesz miał pożar. Nie jestem pewny na 100%, ale wydaje mi się, że niektóre sklepy modelarskie przyjmowały stare uszkodzone akumulatorki więc może poszukaj jakiegoś u siebie, może wezmą.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, raczej to nie jest zwarcie, pamiętasz co się stało z moją płytka przy zwarciu. Nie wiem czemu podejrzewam, że pawcio0928 pociągnął sobie osobne 7,4V z "pomiędzy" pakietów i tym sposobem jeden nadmiernie rozładował. Jeśli masz gdzieś schemat albo PCB to może pomoglibyśmy ci znaleźć błąd, bo pakiety są drogie i szkoda je niszczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

pawcio0928, bardzo możliwe, że coś źle podłączyłeś. Mam dość duże doświadczenie z akumulatorkami z HK i jak do tej pory tylko ty masz taki problem. Z 4 pakietów rozładowały ci się 2, prawdopodobnie po 1 z pary, więc byłby to niesamowity zbieg okoliczności, że masz akurat 2 z 4 uszkodzone. Według mnie albo nie zauważyłeś i rozładowałeś po prostu za mocno 2 pakiety, albo masz ewidentnie źle coś połączone przy zasilaniu z tych 2 pakietów.

Tak na marginesie sam podnosiłem już akumulatorki z napięcia 0V, nie sugeruję ci próbowania bo to się może źle skończyć, ale jest to możliwe jeśli akumulatorek nie leżał w takim stanie bardzo długo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.