Skocz do zawartości
misiek1994

Wykonywanie płytek drukowanych w domowych warunkach.

Pomocna odpowiedź

Przedstawiam wam artykuł, dzięki któremu (jeśli jeszcze nie umiecie) nauczycie się tworzyć własne płytki drukowane. Zdjęcia sa tam dość nowe (wczorajsze, jeszcze gorące:D:D:D). Artykuł miałem zamieścić wczoraj, ale nie wyszło. Opisuje w nim metode "żelazkową"

Tak jak zwykle uwagi, sugestie na misiek1994@gmail.com lub gg 8752941.

Pozdrawiam

Termotransfer.zip

• Lubię! 2

Witam, nie jest do końca w tym Twoim poradniku wszystko tak jak powinno być, narazie przenoszę do zupełnie zielonych, tam się bardziej przyda ten temat, tutaj mają być umieszczane artykuły powiązane z robotyką.

Po 1:

Na drukarce laserowej drukujemy rozmieszczenie ścieżek (odbicie lustrzane), wycinamy je. Wydruk musi być na papierze kredowym.

Nie prawda, drukując z eagla płytkę jednostronną (warstwa bottom)drukujemy płytkę normalnie, lustrem drukuje się tylko warstwę TOP i opisy.

Po 2:

Bierzemy we własne łapki gorący laminat, a następnie baaaardzo szybko (by się nie poparzyć) lecimy do łazienki. Zostawiamy to na ok. 15 minut w wodzie, a po upływie tego czasu ściągamy papier kredowy.

Zostawiamy w gorącej wodzie z proszkiem do prania, na tyle długo, żeby papier odszedł sam

Po 3:

Wydłubujemy cyrklem resztki papieru,

Czy to nie przesada, można uszkodzić ścieżki, lepiej delikatnie zetrzeć papier opuszkami palców.

• Lubię! 1

Witam, nie jest do końca w tym Twoim poradniku wszystko tak jak powinno być, narazie przenoszę do zupełnie zielonych, tam się bardziej przyda ten temat, tutaj mają być umieszczane artykuły powiązane z robotyką.

Po 1:

Na drukarce laserowej drukujemy rozmieszczenie ścieżek (odbicie lustrzane), wycinamy je. Wydruk musi być na papierze kredowym.

Nie prawda, drukując z eagla płytkę jednostronną (warstwa bottom)drukujemy płytkę normalnie, lustrem drukuje się tylko warstwę TOP i opisy.

Po 2:

Bierzemy we własne łapki gorący laminat, a następnie baaaardzo szybko (by się nie poparzyć) lecimy do łazienki. Zostawiamy to na ok. 15 minut w wodzie, a po upływie tego czasu ściągamy papier kredowy.

Zostawiamy w gorącej wodzie z proszkiem do prania, na tyle długo, żeby papier odszedł sam

Po 3:

5.	Wydłubujemy [b]cyrklem[/b] resztki papieru, 

Czy to nie przesada, można uszkodzić ścieżki, lepiej delikatnie zetrzeć papier opuszkami palców.

Po pierwsze: nie wiem, czy zauważyłeś, ale w moim wykonaniu była płytka smd.

Po drugie i trzecie: ja właśnie tak robie i nigdy nie zepsułem ścieżek!!!

misiek a więc zaznacz w poradniku że odbicie lustrzane dla smd i opisu a bez odbicia dla przewlekanych

poprawiłem. A tak wogóle to czy ten artykuł bierze wreszcie udził w konkursie, czy nie?? I czy ewentualnie, gdybym teraz zrobił robocika na bramkach logicznych (rezerwuje temat 😋) to mógłby brać?

Zaraz przeczytam, jak poprawiłeś 😉

Ciężko będzie z tymi Twoimi artami w konkursie, na razie się wstrzymałem z decyzją, powiedziane jest dokładnie że musi to być artykuł związany z robotyką, a Twoje texty są powiązane z elektroniką.

gdybym teraz zrobił robocika na bramkach logicznych (rezerwuje temat 😋) to mógłby brać?

Jasne, ale musiałby to być artykuł, w którym opiszesz jak to działa jak to zrobiłeś itd, nie wystarczy sam schemat i fotki 😉

Pozdrawiam

No wiecie, ja wole żeby zielony wiedział jak lutowac, co to bramka, znał podstawowe elementy elektroniczne, a nie wiedział jak zbudowac przekładnię (to dopiero później).

Robotyka to również dział elektroniki.

Uważacie, że początkujący prędzej zroi robota znając mechanikę, czy elektronikę?

Elektronika jest trudniejsza i to na niej według mnie trzeba się skupić!

** Dodano: 2008-07-02, 14:04 **

Zresztą mówiąc o konkursie administracja (tak to zinterpretowałem) miała na myśli przede wszytskim edukacje! A i moge wiedzieć kto z modów jest za mną, a kto przeciw mnie??

No tak, ale konkurs jest związany z robotyką, nie możemy się skupiać tylko na osobach, które "chwytają lutownice za złą stronę", chcemy mieć materiały wartościowe dla osób, które znają na elektronikę i mechanikę, a chciałyby pogłębić swoja wiedzę w dziedzinie robotyki.

Napisz coś co jest związane z robotyką i nie będzie problemu, nie liczy się ilość tylko jakość.

Zresztą mówiąc o konkursie administracja (tak to zinterpretowałem) miała na myśli przede wszytskim edukacje!

Tak, ale w robotyce.

jeszcze jdno. Umówmy się tak ja napisze jeden (może dwa) pożądny artykuł na temat robotyki, a wy mi zaliczycie do konkursu wszystkie. OK?? 😋 :-P 😋 :-P 😋 :-P

A co to za różnica?

Ilość się nie liczy.

Misiek nieliczy się ilośc ale poziom arta, a jeśli przykładowo masz dwa słabe i dwa mocne to średnią masz średnią 😉. Dlatego proponuję ci napisac jednego odjechanego i on będzie na konkurs potem jak ci się będzie chciało to napiszesz jeszcze jednego mocnego i tylko te dwa będą brac udział w konkursie 😉

Pozdrawiam

Aaaaaaaaaaaaaaa... załapałęm wreszcie 😉 Rozumiem, że konkurs kończy się dokładnie 31lipca?

Do 31 można przysyłać arty, wyniki będą kilka dni później.

ten wydruk musi byc drukarka laserowa??

Tak. Ale można użyć ksera. To na wypadek gdy nie masz laserówki, drukujesz atramentówką i kserujesz.